Lao Che zagrają w Gdańsku!

Już 11 marca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zagości jeden z najciekawszych polskich zespołów ostatnich lat – Lao Che. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej ich najnowszy album „Wiedza o Społeczeństwie”.

Zespół został założony w 1999 roku w Płocku. Ich pierwszym większym sukcesem okazała się płyta „Powstanie Warszawskie”. Na fali popularności tego albumu, zespół wystąpił po raz pierwszy na Przystanku Woodstock. Publiczność uhonorowała ich występ „Złotym Bączkiem”, przyznawanym artyście, który zagrał najlepszy koncert na festiwalu. Pozycja zespołu ugruntowała się po wydaniu płyty „Gospel”, której tematyka obejmuje relacje między człowiekiem i Bogiem. Album odniósł olbrzymi sukces komercyjny i pokrył się platyną.

Muzykę Lao Che ciężko dopasować do jednego, konkretnego gatunku muzycznego. Każde z ich wydawnictw ma zupełnie inną koncepcje i różni się brzmieniowo. Na szczególną uwagę zasługują również teksty wokalisty zespołu –Spiętego. Frontman przyzwyczaił już słuchaczy do zabawy słowem, ciekawych rymów i poruszających tekstów.

Ich najnowszy album „Wiedza o Społeczeństwie” to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Członkowie zespołu fundują nam wycieczkę po brzmieniach z lat 80. Znajdziemy na niej domieszkę electro-popu, disco, post-punka, reggae i hip hopu. Teksty komentują głównie obecną sytuację w Polsce, a także opowiadają o zwyczajnych ludzkich perypetiach. Za produkcję odpowiada Piotr Waglewski, znany także jako Emade.

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 11 marca 2018, 20:00

Bilety: Koncert wyprzedany!

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *