Janusz Radek w Zatoce Sztuki

Idealna dykcja, artykulacja i emocjonalność są wyznacznikami wokalu Janusza Radka. Doświadczenie sceniczne i kreację aktorską artysty będzie można podziwiać w sopockiej Zatoce Sztuki podczas Recitalu Kameralnego już 6 marca.

Janusz Radek jest wokalistą oraz aktorem kojarzonym przede wszystkim z piosenką aktorską oraz poezją śpiewaną. W 1994 roku założył grupę kabaretową Zielone Szkiełko, w późniejszych latach grał na deskach teatrów dramatycznych, teatrów muzycznych, śpiewał w operze. W latach 90 próbował swoich sił w zespołach – punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro i Zanderhaus.

Artysta nagrał piosenki tytułowe do pierwszej serii serialu animowanego „Pokémon” oraz do dobranocki O rety! Psoty Dudusia Wesołka”. Występował również jako solista w Tryptyku Świętokrzyskim Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. W 2004 roku wydał swoje pierwsze albumy „Królowa nocy” oraz „Serwus Madonna”, będące studyjnym nagraniem jego solowych recitali. Jego kolejne krążki – „Dziękuję za miłość” i „Dziwny ten świat opowieść Niemenem i Jeszcze bliżej” zdobyły certyfikat złotej płyty. Do tej pory Janusz Radek wydał dziewięć płyt, ostatnią „Kim Ty jesteś dla mnie” w 2017 roku.

Najbardziej znane utwory wokalisty to: „Psalm dla Ciebie” wykonywany w duecie z Małgorzatą Markiewicz u Piotra Rubika, „Pocztówka z Avignon”, „Żałuję Każdego Dnia Bez Ciebie”.

Kiedy: 6 marca 2018, godz. 19:00

Gdzie: Zatoka Sztuki, Sopot

Bilety: 60 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *