VLMV w Plamie!

Plama w Gdańsku postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim wielbicielom muzyki alternatywnej ściągając do siebie londyński fenomen – VLMV. Już 22 lutego zespół przyjedzie do Gdańska w ramach swojej trasy koncertowej.

Zespół VLMV, a właściwie „ALMA” – bo tak należy wymawiać jego nazwę powstał w 2015 roku na obrzeżach Londynu. Założycielem i autorem piosenek jest Pete Lambrou, do którego po krótkim czasie dołączył Ciaran Morahan. O artystach szybko zrobiło się głośno, a ich muzyka rozniosła się echem daleko poza granice londyńskich klubów.

Zespół 16 lutego 2018 r. wydał płytę: „Stranded, Not Lost”, który zawiera 10 nowych utworów. Trasa koncertowa promująca ich najnowsze dzieło objęła zasięgiem całą Wielką Brytanię oraz Gdańsk i Warszawę. Jak widać to właśnie fanom z Polskim najbardziej zależało na przybyciu zespołu. Ale zachwycają się nimi nie tylko Polacy – The Independent napisał o nich między innymi, że „zapierają dech w piersiach swoją głębią”.

Muzyka VLMV jest nieco nostalgiczna, wzruszająca i jednocześnie intensywna. Wokale fruwają sobie gdzieś w otchłani, by po chwili wrócić. Możemy swobodnie oddać się marzeniom. Takie są między innymi kawałki „Gardener”, „The Lighthouse” czy „To The Stars”. Sami artyści określają swoją muzykę jako „ambientowate post-cośtam”. Wydaje się, że mają właśnie to czego oczekują wszyscy fani muzyki alternatywnej.

Gdzie: Plama Gdański Archipelag Kultury

Kiedy: 22 luty 2018, godzina 20:00

Ile: 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *