Spaleniak w gdyńskim Blues Clubie!

Zmysłowy głos, gitara i bluesowo-folkowe brzmienia. 25-letni mieszkaniec Łodzi, solowy artysta. Tak własnie w skrócie można opisać Daniela Spaleniaka, który już 18 lutego po raz kolejny zagości w Trójmieście. Tym razem wystąpi w gdyńskim Blues Clubie!

Artysta zaczął tworzyć własną muzykę w wieku 16 lat. Do tej pory nagrał 2 EP-ki i 2 albumy: „Dreamers” oraz „Back Home” z 2016 roku. Muzykę Daniela można określić jako mieszankę alternatywnego rocka, folku i bluesa. Po debiutanckiej płycie z 2014 roku zdobył uznanie na rynku i już wkrótce można było go zobaczyć m.in. na Open’erze, czy Soundrive Fest.

Dzieła artysty krążą także poza granicami Polski, szczególnie upodobali je sobie amerykańscy twórcy filmowi. Utwór „Dear Love of Mine” został wykorzystany w netflixowej produkcji, pt. „Ozark”. Piosenkę „Why” usłyszymy w popularnym serialu „The Path”, a „Back Home” w kryminalnej produkcji „Elementary”.

Teledyski do utworów Daniela tworzy jego dziewczyna – Weronika Izdebska. Klip do piosenki „Back Home” powstał na Islandii. Niezwykle klimatyczne ujęcia tego kraju i głos artysty potrafią przyprawić o gęsią skórkę. Obecnie muzyk pracuje nad trzecią płytą. Album pod tytułem „Life is somewhere” jest planowany na marzec 2018 roku. Jak zapowiedział Spaleniak, znajdzie się na nim 11 utworów i będzie można go nabyć zarówno na CD, jak i winylu.

Kiedy: 18 luty, 19:30
Gdzie: Blues Club, Portowa 9, Gdynia
Bilety: od 20 do 30 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *