Pustki zagrają w Żaku

Od ostatniej długogrającej płyty zespołu Pustki minęły cztery lata. Obecnie grupa przygotowuje się do wydania nowego albumu, a kilka premierowych utworów będzie można usłyszeć już 26 października (sobota) w gdańskim klubie Żak.

pustki

Zespół Pustki powstał w 1999 roku z inicjatywy Radka Łukasiewicza i Janka Piętki. Od tamtego czasu grupa wydała pięć albumów, za ostatni zatytułowany „Kalambury”, muzycy zostali uhonorowani Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Większość utworów nagrano do wierszy polskich poetów m.in. Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego czy Bolesława Leśmiana. Na płycie gościnnie zaśpiewali Katarzyna Nosowska i Artur Rojek. W 2010 roku ukazał się koncertowy album DVD w ramach cyklu „Najmniejszy Koncert Świata”. Materiał promuje piosenka pt. „Lugola”, do której stworzono osobny teledysk.

Obecnie zespół tworzą: Barbara Wrońska (wokal, pianino), znana również z projektu Ballady i Romanse, Radek Łukasiewicz (gitara, wokal) oraz Grzegorz Śluz (perkusja). Twórczość zespołu to szeroko pojęta alternatywa. Na płytach Pustek usłyszymy muzykę inspirowaną twórczością PJ Harvey czy Sonic Youth.

Miejsce: Klub Żak, Gdańsk

Start: 20.00

Bilety: 15 zł przedsprzedaż / 25 zł – zniżka dla studentów
              30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 7 =