Mikromusic w Starym Maneżu!

 

Nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów. Pobudzają i zmuszają do myślenia. Ich teledyski są jak ambitne filmy krótkometrażowe. Jedni ich kochają – drudzy nienawidzą. Mikromusic zawita do Gdańska już 17 grudnia, a Stary Maneż zostanie zdominowany przez fanów nieszablonowego brzmienia.

Mikromusic nie jest oczywistym zespołem, poruszającym się w obszarze jednego gatunku muzycznego. Ich muzykę można określić jako połączenie jazzu, trip-hopu, rocka, czy też muzyki ludowej. Natalia Grosiak, odpowiadająca za wokal i Dawid Korbaczyński, który jest gitarzystą założyli grupę w 2002 roku we Wrocławiu. Od tego czasu zespół stopniowo dociera do coraz większej liczby słuchaczy. W 2004 roku zostali finalistami opolskich debiutów, a w 2008 wystąpili na festiwalu TOPtrendy w Sopocie.

Mikromusic stali się rozpoznawalni po wydaniu singla „Takiego chłopaka” w 2013 roku. Piosenka do dziś wzbudza wiele emocji i słuchający ją po raz pierwszy rzadko kiedy przechodzą obok niej obojętnie. Jest to efekt kontrowersyjnego, poruszającego i niejednokrotnie błędnie odbieranego tekstu. Znane są również kawałki takie jak „Niemiłość”, „Po co ja tu jestem” czy „Bezwładnie” wykonanego z gościnnym udziałem Skubasa.

Trasa koncertowa zespołu jest powiązana z wydaniem najnowszego, szóstego albumu. Płytę promują single „Synu” i „Tak mi się nie chce”. Na facebooku czytamy, że artyści mówią o sobie tak:

„Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań, nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.

Kiedy: 17 grudnia

Gdzie: Stary Maneż, Gdańsk

Za ile: 50/65 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *