Filharmonia Bałtycka gotowa na Accantusa

Studio Accantus to fenomen polskiego YouTube. Ich filmiki dodawane na serwis co środę, zdobywają miliony wyświetleń, a bilety na koncerty i recitale w całym kraju wysprzedają się w zaskakującym tempie. Już 29 października Studio Accantus pojawi się w symfonicznej odsłonie w Filharmonii Bałtyckiej.

Historia Studia nagraniowego Accantus, oznaczającego po łacinie natężenie, rozpoczęła się w 2009 roku, a założycielem i reżyserem jest Bartłomiej Kozielski. To właśnie w jego garażu powstają muzyczne aranżacje, nagrania i filmy pojawiające się na YouTube. Czym zajmuje się Accantus? Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że muzyką. Bartek Kozielski z zaprzyjaźnionymi wokalistami i aktorami propaguje piosenkę musicalową i filmową wyłącznie w języku polskim. Dodatkowo nagrywa polskie wersje piosenek znanych z bajek wytwórni Disney’a. Teksty oryginalnie wykonywane w większości w języku angielskim tłumaczone są przez mamę reżysera – Dorotę Kozielską.

Pierwsze opublikowane nagranie z musicalu „Rent”  zostało opublikowane w 2012 roku, a milion wyświetleń pojawił się po roku działalności na oficjalnym kanale wraz z piosenką „Lustro” z bajki „Mulan”. Aktualnie najpopularniejsza aranżacja to „Krąg życia” z „Króla Lwa”, która ma ponad 4 miliony wyświetleń. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę promocję wyłącznie na portalach społecznościowych.

Od kilku lat wokalistów można oglądać na ogólnopolskich scenach podczas wydarzeń Accantus Na Żywo. Aktualna trasa koncertowa Accantus Symfonicznie obejmuje takie miasta jak Kraków, Częstochowa, Poznań, Gdańsk. Na scenie zaprezentuje się ponad czterdziestu muzyków z Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz dziewięciu wokalistów Studia w składzie: Sylwia Banasik, Zuzanna Makowska, Sylwia Przetak, Karolina Warchoł Paweł Izdebski, Kuba Jurzyk, Wiktor Korszla, Adrian Wiśniewski, Kamil Zięba.

Kiedy: 29.10.2017, godz. 18:30

Gdzie: Filharmonia Bałtycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *