David Garret w Ergo Arenie

By Dove Bongartz

Z pochodzenia jest Amerykaninem, ale urodził i wychował się w Niemczech. Dzisiaj kocha go cały świat. David Garret, obecnie najsłynniejszy skrzypek, już 27 października wystąpi w Gdańsku.

Swoją karierę rozpoczął w wieku pięciu lat. To właśnie wtedy dał swój pierwszy koncert. Regularnie występować zaczął już dwa lata później. Jako młodziutki nastolatek, dzięki uprzejmości ówczesnego niemieckiego prezydenta Richarda von Weizsackera, otrzymał swój pierwszy instrument Stradivarius. Szerokiej publiczności dał się poznać w 1991 roku, kiedy to z Filharmonikami Hamburskimi dał swój pierwszy duży koncert. Kariera Garreta nabierała tempa. Występował na prestiżowych festiwalach, a mając trzynaście lat podpisał kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon. Studiował na jednych z najlepszych uczelni na świecie: Royal Collage of Music w Londynie i Julliard School Of Music. W 2003 roku zakupił skrzypce wykonane w 1772 roku przez Giovanniego Battistę Guadagniniego. Po pięciu latach intensywnego grania, skrzypce uległy zniszczeniu w wyniku upadku po występie w Londynie. Od 2009 roku David Garret gra na Stradivariusie z 1716 roku.

David Garret nazywany „Diabelskim skrzypkiem” wznawia światową trasę koncertową „EXPLOSIVE- LIVE”. Muzyk zagra trzy koncerty w kraju nad Wisłą. Artysta po raz pierwszy przed polską publicznością wystąpił w grudniu zeszłego roku. Tym razem jednym z przystanków będzie Gdańsk, gdzie zagra już 27 października.

Kiedy: 27 października, godzina 20

Gdzie: Ergo Arena, Gdańsk

Ile: 190-490zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − cztery =