Esport po akademicku. Ruszyło E-AMP Warm Up

eampyEsport wkracza na uczelnie wyższe! Akedemicki Związek Sportowy postanowił zorganizować zawody w Counter-Strike’a: Global Offensive i League of Legends dla studentów. Podczas E-AMP Warm Up uczestnicy zmierzą się o nagrody z puli 10,000 złotych.

 

E-AMP Warm Up, jak wskazuje sama nazwa, to dopiero rozgrzewka. Dlatego właśnie AZS postanowił pierwszą edycję zmagań przeprowadzić przez Internet. W sieci rozegrane zostaną bowiem zarówno ogólnopolskie kwalifikacje, jak i wielki finał. Do tego awansują po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju eliminacyjnego. W planach organizatorzy mają również imprezy stacjonarne.

Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój sportów elektronicznych. Jest w nich wiele wartości promowanych na co dzień przez AZS oraz podobieństw do sportów fizycznych. Jestem zdania, że powinniśmy iść z duchem czasu – mówi Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego, stwierdzając, że: – Naturalnym krokiem dla AZS-u jest przyjęcie tej nowej formy rywalizacji i rozwijanie zmagań w środowisku akademickim, gdzie e-sport jest bardzo popularny. Jak zapewnia, nad E-AMP Warm Up AZS pracował od zeszłego roku.

Do rozgrywek zapisać mogą się drużyny, które reprezentować będzie co najmniej trzech graczy posiadających legitymację studencką, będących członkami AZS-u bądź pracownikami uczelni wyższej. Zarówno formacje Counter-Strike’a: Global Offensive, jak i League of Legends w swoich zawodach rywalizować będą o nagrody z puli 5000 złotych.

Kwalifikacje:

06.06 II kwalifikacje CS:GO http://allplay.pl/pl/tournament/e-amp-warm-kwalifikacje-2,565/

12.06 III kwalifikacje CS:GO http://allplay.pl/pl/tournament/e-amp-warm-kwalifikacje-3,566/

14.06 IV kwalifikacje CS:GO http://allplay.pl/pl/tournament/e-amp-warm-kwalifikacje-4,567/

17.06 wielki finał CS:GO

 

7.06 II kwalifikacje LoL http://bit.ly/2rJO1sJ

11.06 III kwalifikacje LoL http://bit.ly/2qGjNsI

13.06 IV kwalifikacje LoL http://bit.ly/2rHByq7

18.06 wielki finał LoL http://bit.ly/2qLswKO

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *