Hevelka Beer Fest – zbliża się pomorskie święto piwa

Hevelka już za kilka dni! | facebook.com/hevelkafest/

Hevelka już za kilka dni! | facebook.com/hevelkafest/

Dwudziestu czterech browarniczych wystawców i ponad sto pięćdziesiąt rodzajów piwa. Wielbiciele piwnego kraftu zapewne z niecierpliwością czekają na najbliższy piątek i sobotę. Wówczas w klubie Centrum Stocznia Gdańska odbędzie się trzecia edycja Hevelka Beer Fest, czyli festiwalu piw rzemieślniczych i regionalnych.

Choć zjawisko znane powszechnie jako piwna rewolucja dotarło do naszego kraju dość późno, to rozwinęło się w nieprawdopodobnym tempie. Kolejne browary rzemieślnicze powstawały (i nadal powstają!) jak grzyby po deszczu, urosło zainteresowanie samym procesem warzenia popularnego trunku i możliwymi wariacjami w produkcji. W efekcie m.in. zaczęto organizować piwne imprezy, które z biegiem czasu przyciągają coraz więcej osób. Na Pomorzu największy taki event to Hevelka Beer Fest.

Pierwsza edycji Hevelki odbyła się pod koniec czerwca 2015 r. Do hali AmberExpo nadciągnęły tłumy zainteresowanych kraftowym piwem. Sukces premierowej imprezy był niewątpliwy, dlatego organizatorzy poszli za ciosem i rok później pojawiło się jeszcze więcej gości. Można powiedzieć, że coroczne święto piwa to już powoli mała tradycja. W tym roku Hevelka zmienia lokalizację. Zamiast AmberExpo, gospodarzem festu będzie Centrum Stocznia Gdańska. Nie powinno to jednak wpłynąć na poziom eventu.

Bramy Hevelki zostaną otwarte w piątek o 15.00, a dzień później w samo południe. W obu przypadkach impreza potrwa do północy. Każdy smakosz piwny znajdzie coś dla siebie – swoją obecność zapowiedziało dwudziestu czterech wystawców. Do dyspozycji gości ma być ponad sto pięćdziesiąt rodzajów piwa. Głównym trunkiem festiwalowym będzie Julian od Browaru Brodacz – lekkie piwo owocowo-pszeniczne. O aspekt gastronomiczny zadbają food trucki (m.in. SurfBurger i Kultowe Zapiekanki), zaplanowane są quizy i prelekcje. Chętni będą mogli zwiedzić znajdującą się nieopodal słodownię Malteurop. Hevelka to dla fanów rzemieślniczego piwa pozycja obowiązkowa.

Gdzie: Centrum Stocznia Gdańska

Kiedy: 02.06-03.06

Bilety: zwykły – 15 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *