Hans Zimmer powraca!

613x299Niektórzy nie doceniają znaczenia muzyki w kinematografii. Dobrze dobrany podkład muzyczny potrafi nadać akcji na ekranie patosu, wzruszyć do łez lub wprowadzić mroczny klimat. Doskonale o tym wie jeden z najbardziej znanych współczesnych kompozytorów. Hans Zimmer, bo o nim mowa, wystąpi w Gdańsku już 26 maja.

Pierwszą ścieżkę dźwiękową Zimmer napisał do filmu polskiego reżysera pt. „Fucha”. Od tego czasu kompozytor stworzył muzykę do ponad 120 filmów. O współpracy z nim marzą najwięksi producenci i reżyserzy, dlatego filmografia zawiera najbardziej znane przeboje ostatnich dwudziestu lat. W tym: „Gladiator”, „Król Lew”, „Piraci z Karaibów”, „Batman: Początek”, „Interstellar” i inne. Produkcje filmowe, do których Zimmer stworzył ścieżki filmowe, zarobiły łącznie ponad 24 miliardy dolarów.

Słuchanie tych przebojów na żywo na pewno jest dużym przeżyciem estetycznym i słuchowym. Zimmerowi będzie towarzyszył chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz 15-osobowy zespół wybitnych muzyków, z którym kompozytor tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji. „Jestem bardzo podekscytowany, że moi utalentowni przyjaciele dołączą do mnie podczas nadchodzącej trasy, aby widzowie przeżyli koncert, jakiego nigdy wcześniej nie mieli okazji doświadczyć” – mówi Zimmer.

Z niemieckim kompozytorem wystąpi też gitarzysta grupy Afromental i trener z programu “The Voice of Poland” – Aleksander Milwiw-Baron! „Chwilo trwaj i nie kończ się” – tymi słowami rok temu Aleksander Milwiw-Baron podsumował współpracę z niemieckim kompozytorem. Po raz kolejny został zaproszony, aby towarzyszyć Zimmerowi na scenie: „W zeszłym miesiącu miałem wielką przyjemność spotkać się z Hansem na jego trasie w Ameryce. Koncert premierowy w Los Angeles oraz kolejne na festiwalu Coachella zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Nowe utwory i wizualizacje są piorunujące! Hans zaprosił mnie na polskie koncerty w ramach jego tegorocznej międzynarodowej trasy podsumowując słowami: ‘we need you, you’re in the family now’. Oczywiście zgodziłem się bez zastanowienia”.

Drugim ważnym elementem koncertu są wizualizacje, czyniące z każdego występu spektakl audiowizualny. Odpowiedzialny za to jest Marc Brickman, który współpracował m.in. z Pink Floyd, Nine Inch Nails i Barbarą Streisand. Był też autorem oświetlenia Empire State Building w Nowym Jorku.

Choć utworom nie towarzyszyły filmowe kadry, to nie trudno było sobie przywołać w wyobraźni obrazy, stworzone przez reżysera Christophera Nolana. Podczas koncertowego wykonania można było niemal poczuć ogrom kosmicznej przestrzeni. W podziękowaniu Zimmerowi i zespołowi za stworzenie magicznej atmosfery, publiczność wstała z miejsc, bijąc brawo.

Relacja dziennikarki CDN-u z zeszłorocznego konceru

The ‘Hans Zimmer Live On Tour’ zostanie podzielony na dwie części: pierwsza będzie zawierać klasyczne i wszystkim znane partytury z filmów takich jak “Piraci z Karaibów”, “Kod Da Vinci”, “Sherlock Holmes”.  Natomiast drugiej części usłyszymy odświeżone wersje znanych przebojów m. in. z trylogii “Mroczny Rycerz” czy największe przeboje z filmu “Incepcja”.

Gdzie: Ergo Arena, ul. Plac Dwóch Miast 1
Kiedy: 26 maja, 20:00
Bilety: od 179 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − trzynaście =