Andre Rieu wraca do Gdańska

Adre RieuJeżeli muzyka klasyczna kojarzy ci się z nudą i poważnymi minami słuchaczy, to obowiązkowo musisz pójść na koncert Andre Rieu! Już 27 maja w ERGO ARENIE usłyszymy światowej sławy Orkiestrę Johanna Straussa.

Kompozytor i dyrygent Andre Rieu jest aktywny zawodowo od 1978 r. W tym czasie muzyk odbył kilka światowych tournée (orkiestra zagrała m.in. w Argentynie, Nowej Zelandii i Australii). Do Polski holenderski skrzypek wraca kolejny raz.

Świadczy o tym oddanie polskich fanów, którzy na bieżąco śledzą twórczość kompozytora. Najbardziej słuchaczom Rieu i jego orkiestry podoba się rozrywkowy styl koncertów i scenografia (czyli kostiumy, konstrukcje sceniczne). Zdarzało się, że muzyce towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe.

Widowisko, podczas którego nie sposób się nudzić – jest ogromna dawka muzyki, są piękne głosy solistów i chóru, wspaniałe wykonawstwo instrumentalistów, bajkowe kostiumy, jest zabawa i luz, są chwile wzruszenia, jest fantastyczna atmosfera. jednym słowem rewelacja!

Opinia fana na portalu Eventim

Dyrygent pragnie, aby na jego koncertach było wesoło i kolorowo. Publiczność jest zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca. Jest to muzyka poważna w wydaniu rozrywkowym.

Kiedy: 27 maja, 20:00 (kompozytor zawsze rozpoczyna koncert punktualnie!)

Gdzie: ERGO ARENA, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk

Bilety: od 260 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =