„Skazany na bluesa” w Trójmieście!

Fragment plakatu spektaklu „Skazany na bluesa” Teatru Śląskiego | Foto: mat.prom

„Skazany na bluesa” – historia Ryśka Riedla z kultowego Dżemu przeniesiona na deski teatralne. Wielka historia z profesjonalną oprawą muzyczną już 15 marca w gdyńskiej Arenie!

Ile razy miałeś problem z odgadnięciem tytułu piosenki, której fragment słyszałeś w programie „Jaka to melodia” podczas odwiedzin u babci? Zazwyczaj są to piosenkarze nieznani, niecodzienni, a dźwięki nie przypominają nic znajomego. Istnieje jednak grupa piosenek kultowych, które każdy z Nas zaczyna nucić już po pierwszych dźwiękach. Robisz to zazwyczaj i ty, i twoja mama, ale również i babcia. Bo wszyscy znają chociażby „Sen o Victorii”, „Do kołyski”, czy „Wehikuł czasu” w wykonaniu Ryśka Riedla z zespołu Dżem.

Przed laty to właśnie temu zespołowi poświęcony został film „Skazany na bluesa”, a 7 marca 2014 roku odbyła się premiera spektaklu muzycznego, którego scenariusz powstał z historii filmowej. Wyreżyserowania tego niebanalnego dzieła podjął się sam Arkadiusz Jakubik (znany m.in. z wielu ról w filmach Wojciecha Smarzowskiego)  i wyszło mu to na tyle dobrze, że w niecały miesiąc sprzedano 4000 biletów, a w tym roku spektakl wystawiany jest w całej Polsce. Już 15 marca będzie można zobaczyć go w Arenie Gdynia!

To opowieść o pasji, miłości, młodzieńczym szaleństwie i wytrwałości. To historia rodzinna, nasycona realiami ówczesnej Polski w połączeniu z klimatycznymi koncertami, które na chwilę niemal przeniosą widzów pod scenę znanego festiwalu w Jarocinie.
Próbę sprostania wielkim oczekiwaniom podjął Teatr Śląski, a i w treści spektaklu nie brak nawiązań do symboli kultury śląskiej.

Jak mówią recenzje – obejrzenie spektaklu gwarantuje niezapomniane emocje. Z pewnością duża w tym rola Macieja Lipina, odgrywającego rolę Ryśka Riedla, którego wokal do złudzenia przypomina oryginał.

To będzie wydarzenie, które z pewnością przeniesie widzów do nieco innego świata z bluesowym klimatem! Zachęcamy do zakupu biletów!

Kiedy: 15 marca 2017, godz. 19:00

Gdzie: Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8

Bilety:  69 – 129zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *