MARIKA Marta Kosakowska wstąpi do Klubu Żak

16299255_10154932292441445_155931235417785454_n

11 marca w gdańskim Klubie Żak wystąpi Marta Kosakowska, szerzej znana publiczności jako Marika. Jeśli jesteście fanami jej nowego brzmienia, które zaprezentowała już na ostatniej płycie, nie może Was zabraknąć na sobotnim koncercie. Na wspólny wieczór zaprasza też Rosalie, która wystąpi jako support.

Zadebiutowała w 2002 roku wraz z soundsystemem Bass Medium Trinity, z którym dwa lata później wydała album „Mówisz i masz”. Jej pierwszy solowy album „Plenty” ukazał się latem 2008 roku, na kolejny „Put Your Shoes On / Off” kazała fanom czekać do czerwca 2010, a w 2012 wydała wraz ze Spokoarmią płytę „Momenty”. Znalazła swoje miejsce w muzyce dancehall, reggae, soul i R&B. Większość kojarzyć ją może z programu muzycznego The Voice of Poland, który prowadziła wraz z Tomaszem Kammelem. Minęło ponad pięć lat, by światło dzienne ujrzał jej ostatni longplay „Marta Kosakowska” (właściwe imię i nazwisko wokalistki). Materiał z tej właśnie płyty będzie można zapewne usłyszeć na sobotnim koncercie. Krążek znalazł się w zestawieniach najlepszych albumów 2015 roku i otworzył nowy rozdział w karierze artystki, która zauważalnie zmieniła swoją muzyczną stylistykę i wizerunek. Płyta to osobiste teksty autorstwa nowej Mariki oraz wyraz wiary w sens życia, działania i uczucia. Bardzo intymne występy na żywo cechują się intensywnym brzmieniem i wyjątkową oprawą wizualną. Aranżacje wokalistki są dojrzałe i bogate emocjonalnie. Na płycie gościnnie pojawili się: Xxanaxx, Skubas, Buslav, Grubson i Fair Play Quartet.

Rosalie, która wystąpi, zanim scenę przejmie Marika, to artystka, której warto poświęcić chwilę. Pochodzi z Berlina, choć większość życia spędziła w Poznaniu. W sobotę na scenie towarzyszyć jej będzie dj Voitek Noir. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop’u lat ’80/’90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki. W 2016 roku portal Brand New Anthem umieścił ją w trójce najlepiej zapowiadających się polskich artystów. Jeśli muzyka Rosalie przypadnie Wam do gustu, odwiedźcie jej profil, gdzie znajdziecie daty kolejnych, własnych koncertów wokalistki.

Kiedy: 11 marca 2017 r., 20-23

Gdzie: Klub ŻAK, Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Wstęp: Bilety w cenach 35 zł (bilet studencki)/45 zł (bilet normalny) do nabycia w kasie Klubu ŻAK oraz tutaj (tylko bilety bez zniżek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *