Budujemy CV! Warsztaty zawodowe – MARZEC

Budujemy CVSłońce przedziera się przez zasłonięte rolety. Na nogach wreszcie skarpetki typu stopki i leciutkie adidaski. Wiosna z każdym dniem coraz bardziej przypomina o swoim powrocie. Czas na porządki, czas na pracę i nowe wyzwania. Również te zawodowe! Przedstawiamy listę wybranych warsztatów zawodowych na marzec.

 

 

 

 

Moda a technologia

O blogach modowych słyszał dziś już każdy, jedni wciąż nie rozumieją tego fenomenu, inni marzą, by samemu zyskać dzięki temu sławę. I choć zdawać by się mogło, że modzie bliżej jest do sztuki, to jednak w czach wszechobecnej technologii i mediów – można jej szukać właśnie tam. A z pewnością to wykorzystywać.

Geek Goes Chic to blog Kasi Goli, którego działalność dawno już wyszła poza ramy internetu. Ona sama mówi, że obserwuje i modę, i technologię, by znaleźć miejsce, gdzie te dwa światy się spotykają – czy to w marketingu, czy social mediach, czy w biznesie. #Fashiontech – tak nazwała to zjawisko, którego szczegóły przybliża na warsztatach i wykładach w całej Polsce.
Jak technologia może pomóc markom modowym w globalnym rozwoju? Z jakich technologii korzysta, a gdzie wciąż jej za mało? Dlaczego jest to takie ważne? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowie specjalistka w tej dziedzinie podczas kolejnego spotkania w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Organizator: Centrum Designu w Gdyni i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Kiedy: 8 marca 2017, godz. 18.00-20.00

Szczegóły: Centrum Designu Gdynia

 

Dbaj o swoje

Każdy zna to poczucie dumy, że zrobiło się coś samemu – czy będzie to przepysznie usmażony kurczak, samodzielnie upieczony dla dziewczyny tort, uporządkowanie książek na półce, czy skończona w środku nocy 20-stronicowa praca semestralna. Im dzieło bardziej nietypowe i wymagające szczególnej umiejętności tym bardziej zależy nam na jego ochronie.

Jeżeli zajmujesz się wzornictwem – a szczególnie znakami towarowymi i wzorami przemysłowymi, to w Strefie Startup Gdynia odbędzie się specjalne wydarzenie dla ciebie. „Prawo dla Kreatywnych – Wzornictwo” to kolejne spotkanie z cyklu, które przybliżać ma tematykę ochrony własności intelektualnej w kontekście własnej twórczości.

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Górska z Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej oraz Anna Kwapich – rzecznik patentowy, a oprócz wykładów przewidziano również zajęcia warsztatowe na wybranych kazusach.

Organizator: PPNT Gdynia – Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz Centrum Designu Gdynia

Kiedy: 8 marca 2017, godz. 10.00-13.00

Szczegóły: Prawo dla kreatywnych

 

Biznes jest tam gdzie klient

Marzysz o własnej firmie? Chcesz wejść na rynek z własnym produktem, ale sam nie wiesz jeszcze na co postawić? Jak przewidzieć czy znajdzie się klient na twoje produkty lub usługi?

Właśnie tego dowiesz się na warsztatach „Poznaj człowieka i jego potrzeby. Badania UX”. Ten tajemniczy skrót to „user experience”, czyli wszystkie wrażenia użytkownika, jakich doznaje on podczas korzystania z produktu. Dzięki tym warsztatom poznasz więc narzędzia, które pozwolą poznać potrzeby potencjalnych klientów.

Czy nie lepiej wiedzieć, czego potrzebują ludzie, zanim zainwestuje się już w to pieniądze? Korzystajcie więc z możliwości!

Podobne warsztaty („Strefa Naukowca. Rozpoznanie Rynku”) odbędą się tydzień później, ale wykorzystają już inne, naukowe sposoby analizowania rynku i możliwości wprowadzenia na niego produktu, czy innowacji. Poprowadzi je ekonomista, Sebastian Deditius, który przez lata mieszkał i pracował w Chinach, Hong Kongu i Dubaju.

Organizator: Strefa Startup Gdynia

Kiedy: 8 marca 2017, godz. 18.30-20.00  |   16 marca 2017, godz. 10.00-16.00

Szczegóły: Poznaj człowieka i jego potrzeby. Badania UX  |  Strefa Naukowa. Rozpoznanie Rynku

 

Dzień myślenia o przyszłości

Targi edukacyjne, zawodowe, kariery, pracy itd. itd. Z roku na rok jest ich coraz więcej i to dzięki nim dysponujemy potem nieograniczoną ilością długopisów, których zasoby nie kończą się przez rok. Co jednak zrobić, by miały one nieco więcej wartości, aniżeli ten marketingowy, który służy firmom wystawiającym swoją ofertę i kuszącym bardziej gadżetami, aniżeli możliwościami stażu czy praktyk?

Ciekawy rozwiązanie proponuje się w formie Absolvent Talent Days – największych w Polsce targach pracy i praktyk, które odbywają się w najważniejszych miastach studenckich. Oprócz oferty wystawców przygotowano również wydarzenia towarzyszące imprezie, które mogą rozszerzyć naszą wiedzę, horyzonty a także dać inspirację do nowego kroku w przyszłość.

Przewidziano rozmowy o tym jak kierunek studiów może wiązać się z przyszłą karierą (choć nie musi), czy prawdziwy jest stereotyp, że bardziej liczy się doświadczenie niż wykształcenie, czy też o tym jak uzyskać środki na założenie własnej działalności z Unii Europejskiej. Ciekawe mogą być również warsztaty z Agatą Rafalątkupcem mody w firmie LPP, która opowie jak student zarządzania czy ekonomii może mieć coś wspólnego z modą.

Oprócz tego będzie to okazja do spotkania z ludźmi, którzy już sukces odnieśli. O tym jak zarabiać na swojej pasji opowie autorka bloga Shiny Syl Sylwia Zaręba-Gierz, a także Agata Sawicka (videoblog Agasava). Swoją sesję motywacyjną przeprowadzi też dobrze znany Łukasz Jakóbiak (internetowe talk-show 20m2), co z pewnością zachęci wiele i wielu z was do obecności na tym wydarzeniu.

Organizator: Absolvent Talent Days

Kiedy: 7 marca 2017, 10.00-17.00

Szczegóły: Talent Days

 

Od pomysłu do realizacji

Marzenia i zamiary zawsze mamy wielkie. Często zapominamy, że ograniczają nas finanse, czas i inne przeciwności, którym można stawić czoło, trzeba tylko wiedzieć jak.

Właśnie dla tych wszystkich, którzy planują już realizację swoich projektów i planów biznesowych są warsztaty, które poprowadzi Paweł Pastuszak – specjalista ds. przedsiębiorczości. Powie on jak nawiązać kontakty biznesowe, jak je utrzymać, ale także jak dobrze rozplanować swoje działania w czasie, wykorzystując w tym pozyskane w różny sposób fundusze.

Organizator: Centrum Rozwoju Talentów

Kiedy: 22 marca 2017, godz.  13.00-17.00

Szczegóły: Centrum Talentów

 

To oczywiście tylko kilka z możliwości. Szukacie dla siebie czegoś szczególnego? Piszcie w komentarzach, a może wspólnie znajdziemy warsztaty dla was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − cztery =