Dzień Kobiet w Trójmieście – jak spędzić?

Dzień Kobiet w Trójmieście Mężczyźni bez kobiet to okrutny żart, napisał kiedyś James Clavel. Już od ponad 100 lat 8 marca jest dniem międzynarodowego święta. Co interesującego szykuje Trójmiasto w Dzień Kobiet? Będzie coś i dla ciała, i dla ducha. Romantycznie i technicznie. Zabawnie i całkiem na poważnie.

Impro dla Pań

Pub Mechaniczna Pomarańcza organizuje „coś niesamowitego, nieprzyzwoicie zabawnego i przede wszystkim nietuzinkowego”. Mianowicie – improwizację. Tego dnia wystąpi czwórka mężczyzn, próbująca umilić wieczór dobrymi żartami i muzyką. Podrzucać sugestie i rozdawać karty komediantom będą widzowie. Ano i mały szczegół: tego dnia dziewczyny piją Prosecco za darmo. Wstęp wolny dla pań, panowie – 10 zł (bo dyskryminacja, wiadomo)

 Szczegóły dostępne tutaj.

Zakochany Hamlet

Czy Dzień Kobiet jest dniem zadania sobie pytania „Być albo nie być”? Jak najbardziej! Grupa studentów z Standby Studio przygotowała własną inscenizację dzieła Szekspira. Będzie to słodko-gorzka sztuka o miłości. – Podczas pracy nad spektaklem próbowaliśmy znaleźć ten właściwy balans pomiędzy naszymi chorymi wizjami, a tym co chciał przekazać autor – mówi reżyser Jan Orszlak. Spektakl „Hamlet. Miłość” odbędzie się w sali teatralnej na wydziale neofilologicznym UG. Wstęp wolny!

Więcej informacji pod tym adresem.

Modna technologia

Tymczasem w Gdyni będzie o tym, co kobiety lubią najbardziej – o modzie. Jednak nie chodzi tutaj o trendy w dziedzinie ubrań, ale technologii. Kasia Gola, twórczyni bloga Geek Goes Chic, opowie o #fashiontech. Zdaniem autorki, branża modowa robi duży błąd nie korzystając z nowych w technologii. Na spotkaniu będą poruszone zagadnienia takie jak opensource fashion, budowanie community i metodologia działań Doliny Krzemowej.
Wydarzenie odbędzie się Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

O szczegółach poczytacie tutaj lub w naszym przeglądzie warsztatów zawodowych.

Poetycki Slam

Rapowe bitwy są już przeszłością. Wracamy do czasów Mickiewicza i Słowackiego! Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje pierwszą w historii UG bitwę na wiersze. Sędziami będą widzowie: głosowanie będzie polegało na podnoszeniu kartki z kolorem, odpowiadającym wybranemu artyście. Zwycięzcę czeka m.in. wyjątkowy puchar i zbiór poematów. „Pokaż nam to, czego jeszcze nikt nie widział! Daj zastrzyk nowości i artystycznych wrażeń już 8 marca!”
Slam odbędzie w pubie Spółdzielnia. Wstęp wolny.

Więcej informacji?

Wieczór z orkiestrą

Koncert muzyki klasycznej zawsze jest dobrym pomysłem. 8 marca dla kobiet wystąpi Polska Filharmonia Kameralna oraz soliści. Tego dnia rozbrzmiewać będą piosenki Władysława Szpilmana, Henryka Warsa, Jeremiego Przybory czy Jerzego Wasowskiego. Orkiestra smyczkowa pod batutą Wojciecha Rajskiego zagra m.in. szlagiery filmowe. Koncert odbędzie się w kościele św. Jerzego w Sopocie. Wstęp: 25 zł dla panów, 5 zł dla pań.

Wydarzenie na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dziewięć =