Blues Pills w B90

Blues Pills – czyli szwedzki zespół wykonujący muzykę inspirowaną starym rockiem lat 70. spod znaku Led Zeppelin, Cream, czy Spencer Davis Group. Podczas swojej trasy zagrają w trzech polskich miastach: pierwszy koncert odbędzie się 1 marca w Gdańskim klubie B90, następne dwa w Warszawie i Krakowie.  

Powstali w 2011 roku, a na swoim koncie mają dwa albumy, wydane przez wytwórnie Nuclear Blast: „Blues Pills”, który ukazał się 25 lipca 2014 roku, oraz wypuszczony w sierpniu zeszłego roku album „Lady In Gold”, który znalazł się na pierwszym miejscu niemieckiej listy przebojów.

Liderem kwartetu jest charyzmatyczna szwedzka wokalistka – Elin Larsson, czyli wybuchowa mieszanka Janis Joplin i Grace Slick. Oprócz niej w zespole występuje gitarzysta Dorian Sorriaux,  basista Zack Anderson, oraz perkusista André Kvarnström.

Zespół występował na wielu międzynarodowych festiwalach, jak chociażby Sweden Rock Festival, czy kultowym Montreux Jazz Festival. Podczas najbliższej trasy rozpoczynającej się w Gdańsku, odwiedzą między innymi Warszawę, Pragę, Ateny i Lizbonę. Już w najbliższą środę – 1 marca dadzą popis swojej energii i muzycznego kunsztu, rozpoczynając europejskie tournée w klubie B90.

Kiedy: 1 marca, 19:00

Gdzie: Klub B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =