Skunk Anansie w B90!

skunkanansietop3Skunk Anansie – kultowy zespół z ponad dwudziestoletnim stażem. W Polsce zagra aż cztery koncerty. Jeden z nich odbędzie się w gdańskim klubie B90.

Ten brytyjski kwartet znany jest szerokiej publiczności głównie za sprawą Skin. Charyzmatyczna wokalistka wyróżnia się barwnym głosem oraz niekonwencjonalnym wyglądem. Wraz z pozostałymi członkami grupy: perkusistą Markiem Richardsonem, basistą Cass i gitarzystą Ace grają melodyjny rock. Na swoim koncie mają osiem albumów. Trzy z nich „Paranoid And Sunburn” (1995), „Stoosh” (1996) i „Post Orgasmic Chill” (1999), ukazały się przed przerwą. Zespół w 2001 roku zawiesił działalność, by siedem lat później powrócić z jeszcze ciekawszym repertuarem. Na nowych płytach słychać surowe rockowe riffy z funkiem, potężną perkusją oraz dojrzalszym niż kiedykolwiek wcześniej wokalem Skin.

Po wydaniu ostatniej płyty „Anarchytecture” (2016) wyruszyli w trasę koncertową, w ramach której odwiedzą cztery polskie miasta. Pierwszy na liście jest Kraków, tam zagrają 20 lutego. Dzień później wystąpią w Warszawie, a koncert w Gdańsku odbędzie się 22 lutego. Mini-trasa po Polsce zakończy się w Poznaniu. Skunk Anansie to wielka muzyczna indywidualność oraz oryginalne brzmienie, które bez wątpienia warto zobaczyć na żywo.

Kiedy: 22 lutego, 19:00

Gdzie: Klub B90, ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety: wyprzedane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *