Folkowy Enej w Scenie

enej1Podobno są jednym z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Nie wierzycie? Warto sprawdzić. Polsko-ukraiński Enej już 18 stycznia zagra w sopockim klubie Scena. Z pewnością nie zabraknie najpopularniejszych utworów z  „Radio Hello” i „Lili” na czele.

Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Herson. Grupa powstała już w 2001 roku, jednak po czterech latach wspólnego grania muzycy zawiesili działalność. Wrócili w 2013 roku, a obecnie występują jako support zespołu Enej. Muzycy opierają swoją twórczość na polsko-ukraińskiej tradycji. Herson to pop-rockowa dawka pozytywnej energii.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Enej. Formacja powstała w 2002 roku z inicjatywy Piotra i Pawła Sołoduchów oraz obecnego menadżera zespołu – Łukasza Kojrysa. Kilka lat sumiennego grania pozwoliło grupie zdobyć silną pozycję na rynku muzyki z pogranicza folku i ska. Przełomem w dotarciu do szerszego grona odbiorców okazał się udział w programie Must Be The Music. Muzycy szybko podbili serca publiczności, wygrywając pierwszą edycję polsatowskiego talent show. Enej skorzystał z otwartej formuły programu i zaprezentował wyłącznie autorski repertuar. Największą popularnością cieszył się wówczas utwór zatytułowany „Radio Hello”. Piosenka podbiła ogólnopolskie stacje radiowe, a muzycy regularnie nagrywali kolejne hity jak np. „Skrzydlate ręce” czy „Symetryczno – liryczna”. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, a ostatni zatytułowany „Folkhorod” pokrył się platyną.

 Miejsce: Scena, Sopot

Start: 21.00

Bilety: 30 zł/ 50 zł ( VIP room)

Dostępne w: Klub Scena, Restauracja Smak Morza, Eventim, Biletomat.pl, Empik, Saturn, Media Markt

Fot. materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 2 =