Projektant z Pomorza: PRO-BE

Pro-be, moda

Pro-be, moda

Rynek świata mody w Polsce rozwija się coraz prężniej. Młodzi projektanci zaskakują swoimi pomysłami i propozycjami ubrań, akcesoriów czy obuwia. W pierwszej odsłonie naszej nowej serii „Projektant z Pomorza” pokażemy Wam młodą markę okryć wierzchnich – PRO-BE.

 Najsławniejszym producentem płaszczy jest Burberry i to on wylansował modę na zwracanie uwagi na ten rodzaj odzieży, by nie tylko był funkcjonalny, ale i stylowy. Swoją markę Thomas Burberry zbudował na trenczach, które początkowo służyły brytyjskim żołnierzom w czasie pierwszej wojny światowej. Ich styl pokochały kobiety, ale i mężczyźni na całym świecie, a Burberry swoją pozycję na rynku buduje od 1856 roku. Obecnie znajdują się na 73. miejscu najlepszych globalnych marek, pokonując Ralpha Laurena czy Hugo Bossa.

pro-be,

Kolekcja jesień zima 2016/2017

Tym śladem poszła Ania Probe, założycielka PRO-BE, która od zawsze interesowała się modą, dlatego swoją edukację rozpoczęła właśnie w tym kierunku. Wybrała Politechnikę Koszalińską, gdzie uczyła się wzornictwa. Ania często powtarza, że wielką miłością darzy płaszcze i kurtki.

Na studiach miałam okazję być na paru różnych stażach i praktykach. Dzięki temu zobaczyłam na własne oczy jak wygląda praca w dużej modowej korporacji, jak również u jednych z najlepszych polskich projektantów. Pomyślałam, że jest to dobry pomysł, żeby zacząć coś swojego. Jeśli chodzi o płaszcze, to było to coś dla mnie bardzo naturalnego, ponieważ jak zaczynam szkicować, to zawsze są to okrycia wierzchnie. I tak zostało – mówi projektantka.

Ubrania PRO-BE to przede wszystkim dokładnie dopracowana konstrukcja, jak i świetny skład tkanin. Zimowe płaszcze to 80% wełny i 20% włókna poliamidowego, dzięki czemu są one ciepłe, ale także przepuszczające powietrze. To ważny aspekt, gdyż nie zagrzejemy się w nich. Aktualnie w sklepie internetowym trwa wietrzenie magazynu – wszystkie modele z nowej kolekcji możemy kupić 15% taniej! Promocja trwa do końca stycznia.

O dziełach Ani pisały takie strony jak np. UBIERAJ SIĘ KLASYCZNIE. Czytelniczki bloga stylizację Marii Młyńskiej w płaszczu PRO-BE wybrały, jako najlepszą w minionym roku. Ubrania młodej marki, oprócz sklepu internetowego, od czasu do czasu możemy nabyć na polskich targach mody takich jak gdańskie BAKALIE czy warszawskie GRAND BAZAR.

pro-be,

Ania przy pracy | PRO-BE

A co powinien zrobić początkujący projektant? – Myślę że wszelkie praktyki i staże są bardzo ważnym doświadczeniem dla każdego młodego projektanta. Pozwala to śmielej wkroczyć na swoje tory oraz lepiej zarządzać swoją marką. Każdemu bardzo polecam zapoznanie się ze swoją branżą od kuchni – radzi Ania.

Okrycia wierzchnie to ważna część naszej garderoby. To nie tylko płaszcze i kurtki. Wybierając odpowiedni kierujmy się wygodą, dobrym składem tkanin, ale oczywiście też wyglądem! Przede wszystkim musi nam się podobać.

Już niedługo możemy spodziewać się nowej kolekcji. Na Facebooku oraz Instagramie firmy pojawiły się pierwsze zapowiedzi nowych projektów. Śledźcie te profile, bo warto wspierać rozwój polskiej mody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwa =