A może stoki na Pomorzu?

8561f582-d674-430a-b630-5cea0f843771Przyjęło się, że jazda na nartach lub na snowboardzie odbywa się zazwyczaj na stokach narciarskich znajdujących się wśród górskich widoków, oscypków i górali z ciupagami. Wszystko brzmi idealnie, ale przecież można postawić na oryginalność i pojechać na narty na Pomorze, połączyć jazdę ze spacerami nad brzegiem morza i zwiedzaniem malowniczych Kaszub. Spacer na molo w Sopocie z nartami lub deską w ręce? To ma sens i może się udać.

Sopot to nie tylko plaża, molo i Opera Leśna

Gdyby powiedzieć osobie mieszkającej w górach, że na narty wybierasz się do Sopotu, zapewne to wyznanie spotkałoby się z kpiącym wyrazem twarzy, może także ze śmiechem. „Jak można się wybrać na narty do znanego nadmorskiego kurortu, tam jest w ogóle jakaś góra?” – zapewne takie słowa można by było usłyszeć. Góra jest, dokładnie nosi nazwę Łysa Góra i oferuje narciarzom i snowboardzistom stok długości 286 metrów, który jest oświetlony oraz ratrakowany. Trasa jest łatwa, wyciąg orczykowy, a dodatkową atrakcją jest snowpark z przeszkodami znanymi snowboardzistom, jak hopka, czy kink box. Koło stoku znajduje się restauracja Sabat, która oferuje tradycyjną kuchnię. Z Łysej Góry można także zjeżdżać na sankach, zaś jeżeli własnych nie mamy, możemy się udać do wypożyczalni.

Cena wyciągu: 1 przejazd 2 zł,

11 przejazdów 20 zł

Cena lekcji jazdy z instruktorem za godzinę: 60 zł

Łysa Góra w Sopocie | SopotON

Postaw na atrakcje

Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo w Wieżycy proponuje atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dla najmłodszych. Oprócz stoku można skorzystać ze snowtubigu w dętkach z różnych torów. Pontony są wciągane na szczyt z dwóch osobnych wyciągów. Dodatkowo młodsze osoby mogą skorzystać z karuzeli śnieżnej, czyli z mechanizmu, który kręci dętkami niczym popularna karuzela. Koło stoku znajdują się pawilony z grillem, pizzeria, restauracja oraz punkt medyczny.

Co do tras, to mamy do wyboru dwie, liczące 300 metrów i 150, na obu można jeździć do godziny 22.

Cena wyciągu: od 2 do 6 godzin – ulgowy od 40 zł do 70 zł, normalny od 50 do 75 zł

Cena snowtubingu: od poniedziałku do piątku – 2,50 zł przejazd

od soboty do niedzieli – 3,50 zł przejazd

Cena karuzeli śnieżnej: 10 przejazdów za 5 zł

Cena wypożyczenia całego sprzętu narciarskiego na jeden dzień: 45 zł

Cena lekcji jazdy z instruktorem za godzinę: 65 zł lub 70 zł w weekendy i ferie

Stok Koszałkowo w Wieżycy | gdziebylec.pl

Równie atrakcyjna jest propozycja Ośrodka Narciarskiego Trzepowo. Tutaj również możemy skorzystać ze snowtubingu na dwóch trasach i w dodatku najdłuższych na całym Pomorzu. Najmłodsi mogą spróbować jazdy w przedszkolu narciarskim, zaś koło stoków znajduje się snowpark, grill i country bar. Trzepowo oferuje dwa wyciągi orczykowe i stoki o długości 300 metrów i wyciąg szkoleniowy o długości 100 metrów. Trasy są dostępne do godziny 22.

Cena wyciągu: 1 przejazd – ulgowy 1,20 zł, normalny 1,50

1 przejazd w soboty, niedziele, święta – ulgowy 1,60 zł, normalny 2 zł

1 przejazd na wyciągu szkoleniowym – ulgowy 0,80 zł, normalny 1 zł

Karnety czasowe: od 10 do 16: bilet ulgowy 40 zł, normalny 50 zł

od 16 do 22: bilet ulgowy 40 zł, normalny 50 zł

od 10 do 22: bilet ulgowy 55 zł, normalny 70

Cena snowtubingu: bilet ulgowy na jeden przejazd 2,80 zł, normalny 3,50 zł

w soboty, niedziele, święta bilet ulgowy na jeden przejazd 3, 60 zł, normalny 4,50 zł

Cena lekcji jazdy z instruktorem za godzinę: 65 zł, 70 zł

Stok w Trzepowie | radiokaszebe.pl

800 metrów trasy zjazdowej z dwoma wyciągami orczykowymi oferuje narciarzom i snowboardzistą Ośrodek Narciarski w Przywidzu. Po raz kolejny możemy się spotkać z atrakcyjnymi dętkami do snowtubingu oraz z karczmą z tradycyjnym jedzeniem. Narciarze biegowi także znajdą coś dla siebie, ponieważ trasa biegowa jest stale otwarta, jeżeli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają. Atrakcją jest także Stacja Rodzinka, czyli wyciągi szkoleniowe, plac zabaw, slalomy dla narciarzy, wyciąg talerzykowy oraz tor saneczkowy.

Cena wyciągu: 1 przejazd – bilet ulgowy 1,60 zł, normalny 2 zł

1 przejazd w soboty, niedziele, święta – bilet ulgowy 2 zł, bilet normalny 2,50 zł

Cena snowtubingu: 1 przejazd 2 zł, 11 przejazdów 20 zł

1 przejazd w soboty, niedziele i święta 3 zł, 11 przejazdów 30 zł

Cena korzystania ze Stacji Rodzinka: 15/20 zł na jeden dzień

Cena wypożyczenia całego sprzętu narciarskiego na jeden dzień: 45 zł

Cena lekcji jazdy z instruktorem za godzinę: 70 zł, snowboard 60 zł

Stok w Przywidzu | NaszeMiasto.pl

Mniejsze nie znaczy gorsze

Stok znajdujący się niedaleko Trójmiasta, nie uraczy nas atrakcjami takimi jak snowtubing, snowpark, czy kilkoma trasami do wyboru. Za to oferuje najniższą cenę za 11 przejazdów w porównaniu ze wszystkimi wymienionymi miejscami. Amalka to stok długości 260 metrów wraz z dwoma wyciągami orczykowymi. Na naukę jazdy z instruktorem trzeba się wcześniej umówić.

Cena wyciągu: 11 przejazdów – 15 zł

11 przejazdów w soboty, niedziele i święta – 20 zł

Od poniedziałku do piątku

karnet poranny od 10 do 16: bilet ulgowy 50 zł, normalny 60 zł

karnet popołudniowy od 16 do 22: bilet ulgowy 50 zł, normalny 60 zł

karnet całodniowy od 10 do 22: bilet ulgowy 80 zł, normalny 90 zł

W soboty, niedziele i święta

karnet poranny: bilet ulgowy 60 zł, normalny 70 zł

karnet popołudniowy: bilet ulgowy 60 zł, normalny 70 zł

karnet całodniowy: bilet ulgowy 80 zł, normalny 90 zł

Cena lekcji jazdy z instruktorem za godzinę: 60 zł

Jak widać nie trzeba koniecznie jechać w góry, żeby móc pojeździć na nartach lub snowboardzie. Można się rozkoszować widokami morza, Pomorza, Kaszub w połączeniu z zimowym szaleństwem. Pozostaje Wam życzyć miłego i bezpiecznego szusowania na stoku.