Sylwester Gdański na Targu Węglowym

Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury rokrocznie 31 grudnia zapraszają wszystkich mieszkańców na Targ Węglowy. O godzinie 22:00 rozpocznie się tam muzyczne wydarzenie kończące rok 2016 – plenerowy Koncert Sylwestrowy.

Gdański Sylwester pod gołym niebem co roku cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic. Gwiazdą tegorocznego wieczoru będzie zespół Big Cyc, który na polskiej scenie muzycznej istnieje od 1988 roku. Początkowo tworzył utwory w stylu punk rockowym, później zaś ostre brzmienia zamieniły się w delikatniejsze, jednak wciąż niezwykle energiczne, dzięki czemu na pewno rozruszają wszystkich zebranych na Targu Węglowym. Obecni członkowie Big Cyca to Krzysztof Skiba, Jacek Jędrzejczak, Jarosław Lis, Roman Lechowicz, Piotr Sztajdel oraz Marek Szajda.

Utwory w podobnym, bo swingowo-rockowym stylu, zagra Jarek Janiszewski z zespołem Czarno-Czarni, który gościnnie wystąpi na Gdańskim Sylwestrze. Muzycy wywodzą się z dwóch zespołów: wspomnianego już wcześniej Big Cyca oraz Bielizny, a są nimi: Jarek Janiszewski, Jacek Jędrzejczak, Roman Lechowicz, Jarosław Lis oraz Piotr Sztajdel.

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańcom noworoczne życzenia, zaś punktualnie o północy nastąpi spektakularny 15-minutowy pokaz sztucznych ogni. Ciekawostką jest, że przygotowanie go zajmie… 48 godzin.

Kiedy:  31 grudnia 2016 r., godzina: 22:00

Gdzie: Targ Węglowy, Gdańsk

Bilety:  Wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *