Grażyna Łobaszewska i Ajagore na trójmiejskiej scenie

Grażyna ŁobaszewskaPiosenkarka, pianistka, jazzmenka. Te trzy słowa najlepiej opisują Grażynę Łobaszewską, która już 13 grudnia zagra wraz z zespołem Ajagore na gdyńskiej scenie.  Będzie to koncert jubileuszowy, upamiętniający 40 lat na scenie, a zarazem promujący najnowszą  płytę „Sklejam się”. 

Grażyna Łobaszewska to nieoceniona polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody” , „Piosenka o ludziach z duszą” czy  „Brzydcy”. Zadebiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1971 roku. Śpiewała w chórkach towarzyszących na koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej. W 1974 roku wystąpiła po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Później śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. 2 grudnia 2012 roku podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Ajagore to natomiast polska grupa muzyczna uprawiająca folk czy folk rock.  Powstała po rozpadzie trójmiejskiej formacji Szela z inicjatyy Piotra Góry, Sławomira Kornasa, Krzysztofa Paula. Zespół inspiruje się melodiami i przyśpiewkami ludowymi. To zainteresowanie obejmuje zarówno polski folklor, jak i muzykę różnych rejonów świata. Nie używa jednak ludowych instrumentów, a głównie gitar i perkusji. W obecnym składzie Ajagore znajdują się: Maciej Kortas, Sławomir Kornas, Michał Szczeblewski. 

Kiedy: 13 grudnia 2016 r., godz. 20:00

Gdzie: Atlantic, ul. 3 Maja 28, Gdynia

Bilety: 79zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =