Looptroop Rockers zarapują w Gdańsku

looptroopRaperzy z Looptroop Rockers ponownie odwiedzą Polskę! W ramach trasy koncertowej, która obejmuje występy w Krakowie i Wrocławiu, Szwedzi pojawią się także w gdańskiej Protokulturze. Jeden z najbardziej znanych w Europie składów hip-hopowych na scenie Klubu Sztuki Alternatywnej zagości już 8 grudnia.

W skład Looptroop Rockers wchodzą: Promoe, Cosmic, Supreme oraz DJ Embee. Grupa aktywnie tworzy od 1992 roku i przez lata wyrosła na jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek hip-hopowych w Europie. Wszystko to za sprawą braku ograniczeń językowych. Szwedzi świetnie władają bowiem językiem angielskim, tym samym wychodząc ze swoim przekazem poza granice własnego kraju. A do powiedzenia mają rzeczy bardzo wyraziste. Treść ich numerów często nosi bowiem polityczne znamiona. Skandynawowie nie wahają się otwarcie mówić o rasizmie, problemie imigrantów czy werbalnie walczyć ze skrajną prawicą.

Ostatnią płytą z dyskografii LTR jest wydane w 2013 roku „Mitt hjärta är en bomb”. Ekipa ma w zwyczaju przed publiką prezentować jednak przekrój swojej twórczości. W Gdańsku nie zabraknie więc największych hitów Pomoe i spółki.

Kiedy: 8 grudnia 2016 r., 20:00

Gdzie: ul. Niterów 29B, Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej, Gdańsk

Wstęp: 55 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =