Lipali na Scenie w Sopocie

lipaliTrasa koncertowa Lipali trwa. Tym razem zespół odwiedzi Sopot i już 9 grudnia zagra w Klubie Muzycznym Scena. Występ promować będzie wydany w 2015 roku album „Fasady”, który przedstawia muzyków z zupełnie innej strony.

Lipali powstało w 2000 roku po rozwiązaniu równie świetnego Illusion. Początkowo był to solowy projekt Tomasza Lipnickiego, jednak z czasem dołączyli do niego perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna.  Na najnowszej płycie możemy usłyszeć także Romana Bereźnickiego. Ten zasilił ekipę niecałe dwa lata temu.

Nominowane do Fryderków 2016 „Fasady” są piątym studyjnym krążkiem Lipali. Płyta pokazała, jak muzyka może dojrzewać wraz z zespołem. Ten zaprezentował tutaj swoją „diabelską” stronę, w której króluje energia i zabawa, równocześnie odkrywając mniej znaną, nostalgiczną twarz kapeli. Na najnowszym albumie odnaleźć możemy miłość, szczęście i wolność. Jedenaście debiutanckich kawałków opowiada o historii człowieka, który przeszedł wiele w życiu, ale nie poddaje się i nadal szuka odpowiedzi na ważne, egzystencjalne pytania. „Fasady” różnią się ekspresją od poprzednich płyt, ale nie zmieniają prostoty, bezkompromisowości i bezpośredniości od wielu lat tak charakterystycznych dla grupy.

Kiedy: 9 grudnia 2016 r., godz. 21:00

Gdzie: Klub Scena, al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Bilety: 35-60zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + jedenaście =