BEST Gaming Arena, czyli e-sport po studencku

BEST Gaming ArenaTrójmiejskich zapaleńców sportów elektronicznych czeka w tym tygodniu prawdziwe święto. Już 7 grudnia startuje bowiem BEST Gaming Arena, turniej e-sportowy zainicjowany przez studentów Politechniki Gdańskiej. Zmagania potrwają do 8 grudnia.

Projekt organizowany przez studentów gdańskiej uczelni wyższej to już druga odsłona imprezy. Na dziedzińcu Heweliusza zawodnicy, którzy wcześniej przeszli internetowe kwalifikacje, będą  rywalizować, grając w trzy gry: Counter-Strike’a: Global Offensive, League of Legends oraz Hearthstone’a. Jednym z warunków uczestnictwa w zawodach jest posiadanie w zespole studentów Politechniki Gdańskiej, co jeszcze bardziej zwiększa akademicki wymiar wydarzenia. Równolegle z rozgrywkami odbywać będzie się merytoryczna część BEST Gaming Areny, składająca się na warsztaty dla uczestników: graczy, jak i przybyłych na miejsce widzów.

Pieczę nad turniejem sprawuje Board of European Students of Technology, czyli – jak sami o sobie mówią: „apolityczna organizacja studencka, której głównym celem jest wsparcie przyszłych inżynierów”. Aktualnie szeregi BEST reprezentuje 3300 studentów uczelni technicznych w całej Europie zrzeszonych w 95 grupach lokalnych na terenie 33 krajów.

Kiedy: 7-8 grudnia 2016 r., 9:00

Gdzie: ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Dziedziniec Heweliusza, Politechnika Gdańska, Gdańsk

Wstęp: darmowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 9 =