Hiszpański bal gdański

Bale Gdańskie 2013A gdyby tak nowy rok rozpocząć od corridy? I to nie byle jakiej, bo muzycznej. Filharmonia Bałtycka zaprasza na I Bal Gdański Muzyczna Corrida, który odbędzie się 4 stycznia 2014 roku o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej na Ołowiance.

W programie koncertu znajdują się takie kompozycje, jak: „Espana” Emmanuela Chabriera, Koncert e-moll na flet i orkiestrę Saveira Mercadante, „Rapsodia Hiszpańska” Maurice’a Ravela oraz suita „Trójkątny kapelusz” autorstwa Maunela de Falla.

Batuta spocznie w rękach samego dyrektora artystycznego PFB Ernsta van Tiela. Na flecie grać będzie Dorota Dąbrowska, a całą imprezę poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.

Do tańca gościom balu przygrywać będzie zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra, którego trzon repertuaru stanowi muzyka swingowa, dixiland, jazz nowoorleański oraz bossa nova. Dzieł orkiestry odsłuchać można na stronie: www.riverboat.pl.

Muzyczna Corrida to jeden z dziewięciu Bali Gdańskich, czyli koncertów karnawałowych połączonych z zabawami tanecznymi, organizowanych przez Polską Filharmonię Bałtycką. Pełny harmonogram znajdziecie pod adresem: http://www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/cykle/bale-gdanskie/.

Bilety w cenie 35 – 85 zł do nabycia na stronie www.bilety24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =