Sfinks700 ma PRO8L3M

pro8l3m2Już w najbliższą sobotę i niedzielę w klubie Sfinks700 w Sopocie odbędą się najbardziej pożądane koncerty tego roku. Duet składający się z rapera Oskara Tuszyńskiego i DJ’a Piotra „Steeza” Szulca zaprezentuje na żywo m.in. utwory pochodzące z najnowszej płyty pt. Pro8l3m.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że na koncerty Pro8l3mu ludzie pchają się drzwiami i oknami. Bilety rozchodzą się w mgnieniu oka, ponieważ każdy chce usłyszeć legendarne już kawałki takie jak Tiramisu, Molly,  czy pochodzący z pierwszego mini albumu Tori Black. Komercyjny sukces osiągnęli publikując mixtape pt. Art Brut w 2014 roku, doceniony ze względu na sferę tekstową oraz audio, w którą wpletli sample z polskiej muzyki rozrywkowej lat siedemdziesiątych. Najnowsza płyta, której preorder wyprzedał się w kilka minut, ustawiła muzyków w czołówce polskiego hip hopu. Muzyków na tle innych, wyróżnia między innymi pesymistyczne spojrzenie na świat. Bez ogródek komentują otaczającą nas rzeczywistość, nie szczędząc tym samym negatywnych słów na temat szeroko pojętego konsumpcjonizmu. Ba, czasem wychodzą dalej i jak to miało miejsce w 2040 prognozują co stanie się z ludzkością w przyszłości. Grupę Pro8l3m cechuje także surowość, jasne poglądy i inteligencja. Nic nie jest tam przypadkowe. Każdy tekst, a nawet tytuł piosenki jest mocno przemyślany.

Warto wybrać się na ten koncert, bo szybko może się on nie powtórzyć. Pro8l3m zręcznie dozuje swoją muzykę szerszej publiczności, przez co udział na tego typu koncertach mieści się w zakresie wydarzeń elitarnych. Sobotni event cieszył się tak ogromną popularnością, że organizatorzy stanęli na głowie i uprosili o jeszcze jeden występ. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy w zeszłym roku scenę przejął Taco Hemingway.

Kiedy: 19 i 20 listopada 2016r., godz. 20:00

Gdzie: Klub Sfinks700, Sopot, al. Mamuszki 1

Bilet: 20 – 40 zł (wyprzedane)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + piętnaście =