Muzyka klasyczna w nowoczensym wydaniu – Agnes Obel wystąpi w Gdańsku

1Klasyka połączona z mainsteamem, wprawia w zadumę i wycisza – taka jest muzyka duńskiej artyski Agnes Obel. Już 11 listopada będziemy mogli dać się porwać w jej magiczny świat.

Agnes wychowała się w artystycznej rodzinie. Jej matka była błyskotliwym muzykiem a ojciec kolekcjonerem egzotycznych instrumentów. Od dziecka grała na fortepianie, stąd też jego wszechobecność w autorskich utworach. W 2010 roku wydała swój pierwszy album „Philharmonics”, który w Danii pięciokrotnie pokrył się platyną. Znalazła się na nim jej najbardziej popularna piosenka „Riverside”. Kolejna płyta „Aventine” pokryła się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii. Od tamtej pory stała się artystką znaną i docenianą na całym świecie.

W 2016 wydała swój najnowszy album „Citizen of Glass”, na którym prezentuje niezwykle emocjonalną muzykę dojrzałej artystki, jaką stała się na przestrzeni wszystkich lat komponowania. Jej twórczość to nic innego jak muzyka klasyczna w nowoczensym wydaniu. Inspiracje czerpie od pianisty jazzowego Jana Johanssona, jak i artystów popularnych: PJ Harvey, Roy Orbison czy Joni Mitchell.

W ramach europejskiej trasy koncertowej wystąpi w dwóch polskich miastach – w tym w Gdańsku. Jej koncert w Starym Maneżu odbędzie się 11 listopada.

Kiedy: 11 listopada (piątek) 2016r.

Gdzie: Stary Maneż, Gdańsk

Bilety: od 99 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + cztery =