Lao Che w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

lao-che-3W Święto Niepodległości na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi Lao Che. Fani zapewne wiedzą, że ze strony zespołu można spodziewać się dużego zaskoczenia, chociaż z pewnością nie zabraknie kawałków w ostatniego krążka.

Nowy album Lao Che, zatytułowany „Dzieciom”, ukazał się 6 marca 2015. Choć tytuł nawiązuje do zbioru bajek „Brzechwa dzieciom” znanego poety, a na albumie znajdują się utwory „Legenda o smoku” i „Bajka o Misiu”, jest to płyta „raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi”. Spięty porusza problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to bardzo melodyjna i śpiewna, a do tego najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy.

Jordan Babula z „Teraz Rock” o krążku:

Lao Che wciąż pozostaje jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych zespołów na naszym rynku. Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać specyficzna poetyka tekstów Spiętego (np. Przez szparę w parkiecie ujrzałem piekło, coś wyło tam wściekło, lecz mnie nie urzekło – Tu), kto jednak raz ją pokocha, rozsmakuje się w nowej płycie od pierwszej minuty. Dzieciom to kolejny bardzo mocny punkt w dyskografii zespołu.

Kiedy: 11 listopada (piątek), godz. 20.00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety: 55 zł, dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =