Mikołaje na rowerach

Mikołaje na Rowerach 2013Już w niedzielę, 29 grudnia, „Mikołaje na Rowerach” wyjadą na ulice Trójmiasta. Impreza ma na celu promowanie jazdy na dwóch kółkach, bez względu na warunki atmosferyczne.

Ciągle rosnąca moda na rower, nakłoniła pasjonatów tych jednośladów z Rowerowej Gdyni, Gdańskiej Kampanii Rowerowej i Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów, do organizacji akcji pt. „Mikołaje na Rowerach”. Organizatorzy imprezy starają się przekonać wszystkich, że rower jest lepszy od samochodów i komunikacji miejskiej. Nie wymaga czekania na przystanku, czy przymusowego przytulania się do współpasażerów. Jednoślad oferuje nam również miejsce siedzące, o które w autobusie czy tramwaju czasem ciężko. Bicykl to również oszczędność, łatwość parkowania i niemarnowanie czasu w korkach.

Organizatorzy spodziewają się około 500 osób, a niezdecydowanych może zachęcić komplet oświetlenia rowerowego, który otrzyma każdy uczestnik, który pokona trasę.

– Chcemy rozprawić się z problemem słabo oświetlonych rowerów na ulicach Trójmiasta – mówi Łukasz Bosowski z Rowerowej Gdyni. – A jeśli ktoś już porusza się, dbając o widoczność, z imprezy wróci do domu z miłym prezentem – zachęca.

Przy okazji „Mikołajów na Rowerach”, organizatorzy promują również inną akcję – „przekaż rower w dobre ręce”. Każdy, komu rower zalega w garażu, piwnicy czy na balkonie może przekazać go na rok osobie, która roweru w ogóle nie posiada. Obdarowany musi zadeklarować, że jednośladu będzie używał na co dzień, a swoje rowerowe przeżycia, raz w miesiącu opisze.
Darczyńców i chętnych do skorzystania z czyjegoś gestu organizatorzy proszą o kontakt pod adresem kontakt@rowerowagdynia.pl.

Start: 12.00; Hala Ergo Arena; Gdańsk, Sopot, pl. Dwóch Miast 1

Trasa przejazdu: ERGO ARENA – Al. Niepodległości – Aleja Zwycięstwa – Świętojańska – Armii Krajowej – Plac Grunwaldzki. Finał: Muszla Koncertowa przy Teatrze Muzycznym.

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *