Spoiwo zagra w klubie B90

spoiwoSpoiwo to substancja wiążąca, spajająca. Ale nie tylko. To także gdański zespół, który swoją przygodę rozpoczął z post-rockiem, ale dziś swoimi inspiracjami sięga o wiele dalej.  Już niedługo, bo siódmego października, wystąpi w B90!

Jak dobrze być w domu – tak zespół komentował wiadomość o koncercie w Gdańsku. I bardzo dobrze, bo na koncert Spoiwa w rodzimej miejscowości trzeba było czekać ponad rok. Sześcioletnia kapela ma na swoim koncie jeden album „Salute Solitude”, a także sporą ilość koncertów na festiwalach undergroundowych.

Dźwięk jest tym, co ich spaja. Elementy post-rocka, brak wokalu, wykorzystane syntezatorów wykorzystują idealnie. Gatunki muzyki rockowej mieszają się u nich z elektroniką, a wszystko to w otoczce pewnego rodzaju tajemnicy, mroku, czegoś nieznajomego. Można to powiązać ze słowami Piotra Gierzyńskiego – gitarzysty Spoiwa, który w wywiadzie dla Magazynu „Gitarzysta” mówi: – Chodzi o potrzebę odkrywania nowego. Nowego dla ciebie. Takiej dziecięcej chęci podróżowania i sięgania coraz dalej po nowe światy.

Wydarzenie zaplanowane na siódmego października w klubie B90. To początek nowej trasy koncertowej zespołu pt. „Tour Fall 2016”. Możecie spodziewać się mocnej dawki dobrej muzyki, obok której nie można przejść obojętnie, a także nietypowych doznań pozostających ze słuchaczami przez długi czas po występie. Może razem ze Spoiwem poznamy nowy świat.

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańsk

Kiedy: 7 października 2016 r., godz. 20:00

Wstęp: 25 zł w dniu koncertu lub 20 zł w przedsprzedaży