Warcraft: Początek w kinach

WarcraftEpicka opowieść fantasy oparta na popularnej serii gier komputerowych firmy Blizzard Entertainment pt. „Warcraft” zagości na ekranach kin już 10 czerwca. Historia osadzona w świecie pełnym symboli, magii i mitologii, zamieszkanym przez ludzi i orków będzie niezapomnianym przeżyciem. Twórcy zapowiadają obiektywne spojrzenie na konflikt rasowy pokazany z perspektywy dwóch stron. Co z tego wyjdzie? Zobaczcie sami!

Film inspirowany jest kultową grą „Warcraft”, gdzie dwa zwaśnione królestwa: Azaroth (ludzi) i Draenor (orków) staną przeciwko sobie w brutalnej bitwie. Ludzie chcą zachować bezpieczeństwo i spokój w swojej krainie, a orkowie szukają bezpiecznego dla siebie domu. Wzorem gry, twórcy nie opowiadają się za żadną ze stron i to od widza zależy, której frakcji będzie kibicował. Produkcja, nie odwołując się bezpośrednio do żadnej konkretnej części gry, obejmuje całość historii.

Na szczególną uwagę zasługuje obsada dzieła. Główną rolę gra tutaj Travis Fimmel znany z popularnego serialu „Wikingowie”. Wcieli się on w Anduina Lothara, dowódcę sił ludzkich. Towarzyszyć mu będą takie gwiazdy jak Paula Patton, która wystąpiła w „Mission Impossible – Ghost Protocol” i Ben Foster. Warto wspomnieć, że nawet Colin Farrell i Johnny Depp byli zainteresowani wystąpieniem w produkcji.

Zdjęcia z Vancouver i Burnaby (Kanada) będą cieszyć oko widza przez niemal dwie godziny! Na ich wykonanie poświęcono pół roku.

„Warcraft: Początek” miał zawitać na srebrnym ekranie jeszcze w grudniu 2015, ale konkurowałoby to z premierą najnowszych „Gwiezdnych Wojen”. Ostatecznie twórcy zdecydowali o przesunięciu daty wydania, co dało czas scenarzystom na wymyślenie unikatowego dialektu orków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *