Boom, czyli „Angry Birds” w kinach

Angry BirdsFilm na podstawie hitu gier mobilnych pojawił się na światowym srebrnym ekranie 5 maja. Jak to zwykle bywa, polska premiera przypada z niewielkim opóźnieniem w stosunku do Zachodu. „Angry Birds” z polskim dubbingiem ukaże się 27 maja.

Na początku była gra firmy Rovio Mobile. Później blisko miliony pobrań, miliony graczy. Teraz wielkimi krokami nadchodzi film o wybuchających ptakach-nielotach!

Fabuła zabierze widzów na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i wybuchowy (w sensie dosłownym) Bomb. Idealny krajobraz archipelagu przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek.

Animację wyreżyserowali Clay Kaytis i Fergal Reilly – jest to ich debiut w kinematografii. Za scenariusz odpowiada Jon Vitti znany z tytułów takich jak „Simpsonowie” czy „Alvin i wiewiórki”. W film zainwestowano ok. 70 miliona dolarów.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w angielskiej wersji językowej, głosu jednej z postaci użyczył sam Peter Dinklage (znany z roli  Tyriona Lannistera z „Gry o Tron”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *