Mikromusic zagości w Starym Maneżu

MikromusicJuż niedługo, bo 28 kwietnia, w Gdańsku wystąpi polski zespół Mikromusic. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki utworowi „Takiego chłopaka”, jednak zagorzali fani doceniają cały jego dorobek artystyczny. Co tym razem nam pokażą?

Inteligentny pop – tak dziennikarze muzyczni charakteryzują kierunek, w którym podąża Mikromusic. Grupa czerpie też z trip hopu i jazzu. Jest nie tylko liryczna, ale też pełna humoru. Teksty piosenek opowiadają o codzienności w sposób niebanalny. Kolejnym atutem formacji jest cudowny, czasem ironicznie infantylny głos Natalii Grosiak. Zespół ma na swoim koncie pięć płyt i nie zamierza na tym poprzestać. Jak widać, pomysłów na muzykę w wersji mikro jest wiele.

Najnowszy album „Matka i żony” skupia się na kobiecie, jako matce, żonie, a nawet kochance. Mimo energetycznych brzmień na krążku, słuchacze zakochali się w bardzo prostej, delikatnej piosence „Bezwładnie”. Duet, który tworzy Grosiak ze Skubasem, jest nienachalny, nieskomplikowany i na swój sposób piękny; są emocje, genialny tekst i dwa głosy, które tak dobrze się uzupełniają, że tworzą jedną spójną całość.

To muzyka dla prawdziwych koneserów. Dźwięki, które potrafią uspokoić, paradoksalnie wyciszyć i teksty skłaniające do refleksji. W najbliższy czwartek Mikromusic będzie promować swoją najnowszą płytę, a gościnnie wystąpi z nimi właśnie Skubas. Jest to nieliczna z okazji, żeby usłyszeć jeden z najlepszych utworów 2015 roku w oryginale.

Kiedy: 28 kwietnia 2016 r., godz. 19.00

Gdzie: Stary Maneż, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

Bilety:  49 zł (miejsca stojące) / 65 zł (miejsca siedzące).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *