Königsberg Rocks Out w gdyńskim Uchu

rocks outCztery miasta i aż pięć zespołów rodem ze starożytnego rejonu pruskiego. Gdyński klub Ucho zaprasza fanów mocnego brzmienia na pierwszą edycję festiwalu Königsberg Rocks Out, która odbędzie się już 29 kwietnia. Formacje zagrają w czterech wybranych polskich miastach: Warszawie, Toruniu, Krakowie i Gdyni.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zobaczymy:

GHOSTHILL

Zespół został założony wiosną 2009 roku w Kaliningradzie. Muzyka, którą tworzy, przywodzi na myśl dokonania takich sław jak Iron Maiden, Nightwish czy Helloween. W numerach Ghosthill znajdziecie wszystko, czego oczekuje fan prawdziwego heavy metalu: epickie melodie, szybkie tempo i teksty inspirowane fantastyką. W styczniu 2010 roku grupa wydała swój debiutancki album zatytułowany „Embrace Of A Chasm”. Dwa lata później zaprezentowała „Flying Through Imagination”. 1 kwietnia 2016 roku ukaże się trzeci longplay w jej histori: „I.C.E.”.

GOLDEN RUSH

Fani dobrego rock’n’rolla znajdą tu wszystko co najlepsze: rockandrollowe riffy, chwytliwe melodie oraz ostre i ciężkie brzmienie. Golden Rush również pochodzi z Kaliningradu. Jego początki sięgają roku 2010, kiedy to trójka przyjaciół: Daniel, Max i Peter – założyła zespół pod nazwą Geezers. Później do składu dołączył perkusista Andy i tak powstało Goddamn Electric. Niestety okazało się, że ekipa o takie nazwie już istnieje, więc ostatecznie członkowie zdecydowali się właśnie na Golden Rush. W 2015 roku ukazał się ich pierwszy album zatytułowany „Into The Light”.

KOCYTOS

Blackmetalowy projekt dowodzony przez Konstantina Kocyta, stanowiącego siłę napędową zespołu. Oprócz niego w skład grupy wchodzą Artem Nikolaitis (basista) oraz Occultus (perkusista). Ich twórczość to muzyka spod znaku Dark Funeral czy Marduk. KOCYTOS spełni oczekiwania każdego miłośnika ekstremalnie mocnego grania.

CHANAHGURD

Duet o tajemniczo brzmiącej nazwie to Fox (V. Kuznetsov) oraz Morgana (M. Kuznetsova). Określają swoją muzykę jako szamański folk. Ich twórczość z pewnością przeniesie nas w czasy smoków, rycerzy i magii. Para ma na swoim koncie trzy albumy, a ich ostatnie dzieło pt. „Konung” ukazało się w listopadzie 2015 roku.

GRÜZZ

Trzech facetów, mocna muzyka. Ich hasło to: – „bez zbędnego pierdzielenia. Żryj Grüzz i nie gadaj!”.

Inauguracyjny koncert, otwierający festiwal Königsberg Rocks Out, odbył się 16 kwietnia w Warszawie. Teraz kolej na Gdynię.

Kiedy: 29 kwietnia 2016 r., godz. 19:00

Gdzie: Klub Ucho, ul. Świętego Piotra 2, Gdynia

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż)/40 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − cztery =