Szekspir 400 w Gdańsku

festiwal_szekspirowski_23_kwietniaJuż 23 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira – Szekspir 400. W program obchodów wchodzi prezentacja filmów w budynku teatru oraz happening na ulicach Głównego Miasta: Długiej i Długim Targu.

Wspominany pokaz filmowy jest efektem współpracy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego z londyńskim teatrem  The Globe przy projekcie zatytułowanym: The Complete Walk. Nazwa nawiązuje do wydania wszystkich dzieł Szekspira (The Complete Works). Na ten wyjątkowy projekt składa się 37 filmów – odpowiadających 37 sztukom Szekspira – zrealizowanych bezpośrednio w miejscach, w których autor osadził ich akcję. Kleopatra na tle egipskich piramid, Hamlet w elsynorskim zamku, Romeo i Julia w Weronie – a wszystkie w wykonaniu wybitnych aktorek i aktorów brytyjskich. Filmy prezentowane będą równocześnie w Londynie i w Gdańsku; w The Globe i w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Drugą część wydarzenia, nazwanego Szekspir 400, stanowić będzie realizowany na ulicach Gdańska wyjątkowy happening z udziałem czterystu płaczek, które wraz z „żałobnym konduktem” przejdą ulicami Gdańska aż pod budynek teatru. Finał obchodów będzie miał miejsce w budynku Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Kiedy: 23 kwietnia 2016 r., godz. 13:30

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Wstęp: wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − trzy =