Urszula w Parlamencie

urszula

Urszula / źródło: trójmiasto.pl

Dwadzieścia lat temu Urszula wydała płytę „Biała Droga”. Z tej okazji w gdańskim Parlamencie wokalistka świętować będzie już w najbliższą niedzielę, czyli 17 kwietnia. Występ odbędzie się w ramach pierwszej, klubowej trasy koncertowej.

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów na polskiej scenie muzycznej obecna jest już od ponad 30 lat. Swój pierwszy album pt. „Urszula” wydała w 1983 roku. Przy jego realizacji udział wzięli muzycy zespołu Budka Suflera. Utwory z tego krążka szybko podbiły krajowe listy przebojów. „Dmuchawce, latawce, wiatr” uznane zostały za największy hit roku 1983. Kolejne płyty przyniosły Urszuli coraz więcej sukcesów. Wiele z nich pokryło się złotem, platyną, a nawet multiplatyną.

Biała Droga” ukazała się w 1996 roku. Jest to jeden z najważniejszych albumów w twórczości artystki. Single „Na sen” i „Niebo dla Ciebie” dotarły do pierwszego miejsca Listy Przebojów radiowej Trójki. Rok temu na Przystanku Woodstock odbył się specjalny koncert z okazji rocznicy nagrania tego materiału.

W marcu tego roku wznowiono ukazywanie się „Białej Drogi”. Reedycja, zawierająca materiał z oryginalnych taśm, wzbogacona jest o dwa utwory, które nie weszły pierwotnie na krążek: „Król w malinach” i „Zły”. W Parlamencie z pewnością nie zabraknie numerów z kultowej płyty, ale też pozostałych przebojów artystki.

Gościem specjalnym podczas widowiska będzie zwycięzca programu The Voice of Poland – Damian Ukeje.

Kiedy: 17 kwietnia 2016 r., godz. 20.00

Gdzie: Klub Muzyczny Parlament, ul. św. Ducha 2, Gdańsk

Bilety: 49 zł (dostępne tu), 59 zł (przedsprzedaż), 69 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 4 =