PRZEGLĄD WEEKENDOWY 1.04-3.04

błażej królŚwięta, święta i po świętach. Po świątecznym odpoczynku i obżarstwie czas wykorzystać energię, która nagromadziła się w naszych organizmach. Pogoda dopisuje, czujemy już wiosnę, co znaczy, że mamy coraz więcej energii i chęci do działania. Gdzie najlepiej ją wykorzystać i jak spędzić ten weekend?

PIĄTEK

W piątek muzyczną sceną zawładnie Król – Błażej Król. Niezwykle utalentowany artysta, doceniony między innym przez Politykę. O godzinie 20.00 w Klubie Żak zaczaruje was premierą płyty „Przez sen”. Dla tych, którzy wybiorą się na jego koncert będzie to jeden z tych dobrych snów, mogących trwać wiecznie. Dlaczego? Ponieważ utwory z tej płyty powstają w magicznej, intymnej atmosferze. Kto wie, może Błażej na koncercie wprowadzi zupełnie nowy, lepszy oniryczny świat? Bilety w cenie 40 zł.

A może tym razem macie ochotę na teatr? Jeśli tak to zapraszamy serdecznie do Teatru Na Plaży w Sopocie. Na spektakl Teatru Warszawy z Warszawy, pt. „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!”, Anny Piotrowskiej i Łukasza Pawłowskiego. Jest to monodram stworzony jako hołd, w 100. rocznicę urodzin, zmarłemu Tadeuszowi Kantorowi. Ukazuje on proces stawania się artystą oraz mechanizmy rządzące relacją aktora z reżyserem. Widz będzie miał okazję poznać „od kuchni” konflikty związane z procesem tworzenia, ukazane w artystyczny sposób. Bilety w cenie 20 zł.

lady pankSOBOTA
Sobota będzie pełna jubileuszy i koncertów największych polskich zespołów. Na początek w sopockim klubie Scena (al. Franciszka Mamuszki 2) wystąpi jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej uznanych i uzdolnionych polskich kompozytorów i gitarzystów Lady Pank już od 35 lat błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem, Jan Borysewicz stanowi trzon grupy, która z krótkimi przerwami na stałe weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowała już dwa pokolenia słuchaczy. Gwiazdy wieczoru spodziewamy się usłyszeć o 21.00, a bilety kupujemy za 69 zł.

Inną legendarną grupą, która odwiedzi Trójmiasto w najbliższą sobotę jest spontaniczny, żywiołowy i niezwykle charyzmatyczny Lao Che. Aż trzy utwory z ostatniej płyty „Dzieciom” były liderami listy przebojów radiowej Trójki. Jak sami mówią – płyta „Dzieciom” dedykowana jest dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Możemy się spodziewać spektakularnego widowiska w Filharmonii Bałtyckiej (Gdańsk, Ołowianki 1) o godz. 18.00. Bilety w cenie: 60-120 zł.

NIEDZIELA
Na początek rodzinny duet braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo. Na rynku muzycznym są już 15 lat i jak dotąd wydali dziewięć, utrzymanych w stylistyce hiphopowej albumów. do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich ostatnia płyta Mamut”, wydana w 2014 roku to jedno z największych ich dokonań, a z pewnością usłyszymy na koncercie w gdyńskim Pokładzie (Gdynia, al. Jana Pawła II 11, o godz. 19.00) wiele utworów z tej płyty. Bilety: 45-55 zł.

Filharmonia Bałtycka sprowadziła na swą scenę wielu znakomitych muzyków w ten weekend. Grzegorz Turnau oraz Andrzej Sikorowski wystąpią w porywającym recitalu Pasjans na dwóch”. Znane przeboje, anegdoty, niezwykły nastrój, znakomite wykonanie. Trudno wyobrazić sobie współczesny Kraków bez Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua. Spektakl rozpoczyna się tradycyjnie o 18.00, a bilety w cenach od 80 zł do 125 zł.
Na koniec weekendu proponujemy nieco mocniejsze brzmienia w Parlamencie (Gdańsk, Świętego Ducha 2). Wystąpi Piotr Rogucki – wokalista i frontman, znanej fanom muzyki rockowej, grupy Coma. Piotr Rogucki swoją karierę sceniczną rozpoczynał grając solo z towarzyszeniem gitary, by dopiero potem związać się z łódzką grupą i przejść na stronę rocka. Jak sam mówi „od zawsze planowałem wydanie albumu solowego czując pokłady ekspresji całkiem odmienne od tych prezentowanych w zespole Coma i szukając dla nich właściwego ujścia”. Fanów Comy nie może zabraknąć! Koncert rozpoczyna się o 20.00, a bilety można nabywać po 60 do 70 zł.

Życzymy udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *