Fisz Emade Tworzywo w klubie Pokład

Fisz EmadeFisz Emade Tworzywo wystąpią pierwszy raz na scenie gdyńskiego Pokładu! W niedzielę, 3 kwietnia laureaci nagrody Fryderyka zagrają w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami.

Duet muzyczny Fisz Emade Tworzywo to rodzeni bracia: Bartek i Piotr Waglewscy, synowie znanego Wojciecha Waglewskiego założyciela zespołu Voo Voo. Zespół Tworzywo Sztuczne powstał w 2002 roku, a od 2001 roku rodzinny duet wydał 9 płyt utrzymanych w szeroko pojętej stylistyce hiphopowej. Fisz Emade jako pierwsi wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues (charakteryzującym się między innymi samplowaniem jazzu). Do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w składzie powiększonym o znakomitych muzyków.

Ich ostatnia płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku to jedno z największych dokonań Waglewskich. Na tej „najlepszej polskiej płycie 2014 roku” (Gazeta Wyborcza), obok charakterystycznych hiphopowych kawałków, pojawia się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Swój udział w płycie miała również Justyna Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył” oraz singiel „Ślady”, które przez 6 tygodni utrzymywały się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki. Także na antenie Trójki Bartek Waglewski prowadzi wraz z ojcem autorską audycję „Magiel Wagli”.

Kiedy: 3 kwietnia (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Pokład (Gdynia, aleja Jana Pawła II 11)

Bilety: 45 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu, dostępne w Tawernie obok klubu Pokład, Empiku, salonie muzycznym Puls oraz na stronach www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *