PRZEGLĄD WEEKENDOWY 18.03-20.03

1530622__krDrodzy Czytelnicy! Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a co za tym idzie – wiosna. Już niedługo ziemię spowije zieleń, ptaszki zaczną śpiewać, słoneczko świecić, a my będziemy mieli coraz więcej energii. Zwłaszcza na odwiedzanie różnego rodzaju eventów! Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!
PIĄTEK

Poczynając od piątku, a kończąc na niedzieli, odbywać się będzie Sztukato Festiwal Sztuki i Mody. To II edycja gdańskiego Festiwalu, który jest artystyczną interpretacją pradawnego, słowiańskiego JAREGO ŚWIĘTA. W ten sposób GRUPA SZTUKATO pragnie promować wartości ekologiczne, pobudzać wyobraźnie historyczną oraz pogłębiać świadomość społeczeństwa o polskiej kulturze, sztuce i tradycji. Kiermasz odbędzie się w Protokulturze (Gdańsk, Niterów 29B), a przyjść może każdy, gdyż wstęp jest wolny.
Zostając w Gdańsku, a dokładniej w Parlamencie (Gdańsk, Świętego Ducha 2) o godz. 20.00 będzie możliwość posłuchania polskiego rapera Małpy, czyli Łukasza Małkiewicza. Będzie on promował swój najnowszy krążek, o chwytliwej nazwie Małpa: „Mówi”. Bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu – 45 zł.

Ruszamy teraz do gdyńskiego Atlantica (Gdynia, 3 Maja 28). Kolejny koncert, który z pewnością spodoba się fanom hip-hopu. Legenda polskiej sceny hiphopowej, Kaliber 44 powraca z nowym albumem, który rozgrzeje gdyński klub. Koncert odbędzie się o 20.00, w ramach trasy koncertowej promującej nowe wydawnictwo. Bilety 44-50 zł.
SOBOTA
1522325__krSobota to dzień znany z przedświątecznego sprzątania, ale kochani spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas. Zamówcie sobie siedmiu małych krasnoludków, a sami wybierzcie się na niezapomniane koncerty.
Pierwsza nasza propozycja to koncert w klubie B90. Występ niesamowitej artystki, o której zrobiło się ostatnio głośno. Jak sama mówi: albo ją się kocha, albo nienawidzi. Czy już wiecie o kim mowa? Dokładnie! O Marii Peszek i jej nowej płycie pt. „Karabin”. Z pewnością muzyka uderzy w was niczym pocisk o godzinie 19.00! Bilety w cenie 50-60 zł.

Co ciekawego w Gdyni? Troszkę mocniejsze klimaty – death metal zabrzmi w Uchu o 20:00. Wystąpią tam Kat& Roman Kostrzewski. Po 29 latach od wydania pierwszej płyty zespół przeniesie was w stare, porządne i mocne metalowe wibracje. Bilety 40-50 zł.

NIEDZIELA
mJest to dzień odpoczynku, ale my nie zwalniamy tępa, chociaż poniedziałek zbliża się nieuchronnie wielkimi krokami.
W Gdańskim Parlamencie o godzinie 20.00 waszą duszę przeniknie rock. Świetną zabawę i niezapomniany klimat zapewni zespół – Hunter. Ich koncert będzie idealnym dopełnieniem koncertowej soboty. Bilety 39 zł.
Jeśli rock to jednak zbyt mocne brzmienie na koniec weekendu, pragniecie czegoś starego, klimatycznego, ale w zupełnie nowej odsłonie? W takim razie nie może was zabraknąć w Teatrze Miniatura w Gdańsku o godzinie 19. Będziecie mogli poszaleć przy Rytmach Abby, w wykonaniu dwóch zespołów smyczkowych. Będzie to idealna mieszanka instrumentów akustycznych z instrumentami elektrycznymi. Brzmi nieźle? W takim razie czas na cenę: 15 zł. Teraz brzmi jeszcze lepiej, prawda?

Miłego weekendu kochani 🙂 !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − piętnaście =