Rozłóż się na leżaku i posłuchaj: Olo Walicki i Kalle Kalima

Olo-Walicki-Kalle-KalimaKolejny koncert z cyklu Stoczniuj, Leżakuj, Dokuj odbędzie się 20 marca w klubie muzycznym B90. Tym razem na scenie zabrzmi kontrabas trójmiejskiego muzyka Olo Walickiego i gitara Kalle Kalima z Finlandii.

Koncerty z tego cyklu, różnią się od tych na codzień granych w  B90. Scena znajduję się na środku klubu, a wokół niej rozstawione są leżaki. Publiczność może wygodnie usiąść, wsłuchać się w dźwięki muzyki i odpłynąć. Ta nietypowa inicjatywa sprawia, że podczas panującej za oknem zimy, możemy poczuć lato.

Olo Walicki jest jedną z najwyraźniejszych postaci sceny jazzowej i alternatywnej. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik, z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera. Ostatnio razem z Andrzejem Sewerynem grają piosenki inspirowane Kaszubami.

Kalle Kalima pochodzący z Finlandii gitarzysta i kompozytor jazzowy. Współtworzy takie projekty jak Momentum Impakto czy Klima Kalima. Gra solo jako Kalle Kalima Pantasonic. Występował także u boku Tomasza Stańki, Jimiego Tenora oraz perkusisty Tony’ego Allena.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje obu artystów, jednak nie zabraknie miejsca na utwory zupełnie nieprzewidziane.

Serdecznie zapraszamy!

 

Kiedy: 20 marca, niedziela, o 19.00

Gdzie: Klub B90, ul. Elektryków

Bilety: 30 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + szesnaście =