The Soft Moon w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Człowiek orThe-Soft-Moonkiestra – amerykański producent, instrumentalista, wokalista i autor tekstów. Mowa o Luisie Vasquezie, który już 24 marca wystąpi na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego ze swoim autorskim projektem muzycznym – The Soft Moon.

The Soft Moon powstał w 2009 roku jako solowy projekt Luisa Vasqueza. Artysta postawił na samodzielną pracę i niezależną twórczość pewnego siebie i dojrzałego artysty – skład zespołu powiększa się jedynie przy okazji koncertów.

Projekt nieźle namieszał w świecie alternatywnej muzyki. Kompozycja jest bowiem mieszanką wielu gatunków: krautrocka, post-punka, dark wave’u i psychodeli. Charakteryzuje się minimalizmem opartym na głębokich brzmieniach basu, rozmywających się partiach gitar, przestrzennie rozchodzących się dźwiękach syntezatorów oraz powtarzanych szeptach. Luis Vasquez czerpał inspirację z klimatu lat 80. oraz szczególnym umiłowaniem darzył Joy Division oraz The Cure, co ewidentnie słychać w jego twórczości, która już od pierwszych dźwięków intryguje i potęguje ochotę na więcej.

Niezwykle mroczny i wyjątkowo osobisty album wydany 31 marca 2015r.,  zatytułowany „Deeper”, jest już trzecim na koncie The Soft Moon. Debiutancki album o identycznej nazwie jak projekt powstał w 2010r., a na kolejny fani nie musieli zbyt długo czekać – „Zeros” został wydany w 2012r. Na koncercie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Luis Vasquez zaprezentuje przekrojowy materiał ze swojej twórczości. Będzie to druga wizyta The Soft Moon w Polsce, a jedyna w ramach tegorocznej trasy po Europie.

Kiedy: 24 marca 2016r. , godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety: przedsprzedaż 40 zł

w dniu koncertu 50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *