Koncert zespołu Hunter w Parlamencie

HunterSpragnieni cięższych brzmień i dobrego koncertu? 20 marca (niedziela) na scenie gdańskiego Parlamentu wystąpi polski zespół z pogranicza thrash i heavy metalu Hunter. 

Hunter powstał w Szczytnie na Mazurach, założony przez gitarzystę Pawła „Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grześka „Brooza” Sławińskiego. W 1983 roku, wspólnie z kolegami z klasy szczycieńskiego LO zaczęli grać covery na szkolnych akademiach. Kilka lat później, już jako HUNTER, zagrali pierwszy koncert na deskach Miejskiego Domu Kultury. Był to rok 1985 i od tego czasu datuje się istnienie zespołu.

Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu „Requiem”. Następną płytą była wydana w 2003 roku płyta „Medeis” przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki: „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu „T.E.L.I…”. Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody Fryderyka. Była może się także pochwalić wieloma wyróżnieniami w plebiscytach branżowych czasopism: Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.

Kiedy: 20 marca, godzina 20.00

Gdzie: Parlament (ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk)

Bilety: I Pula: 39 zł,  II Pula: 44 zł, dostępne: biletomat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *