Daniel Bloom w Starym Maneżu

źródło: trójmiasto.pl

źródło: trójmiasto.pl

Już 11 marca, w ramach trasy koncertowej, w Gdańsku wystąpi Daniel Bloom. Artysta kojarzony głównie z muzyką filmową, wraca do prostoty i muzyki elektronicznej. Na scenie Starego Maneżu zaprezentuje utwory ze swojego debiutanckiego albumu pt. „Lovely Fear”.

Daniel Bloom, czyli Daniel Tomasz Borcuch jest autorem muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Rozgłos artyście przyniosło stworzenie ścieżek dźwiękowych do filmów brata, Jacka Borcucha, takich jak: „Wszystko co kocham”, „Nieulotne” czy „Tulipany”. Za muzykę do ostatniego wymienionego filmu został nominowany do „Orłów” w kategorii: Najlepszy Kompozytor.

W październiku ubiegłego roku ukazał się solowy album producencki Daniela Blooma pt. „Lovely Fear”. Jak sam przyznał, tą płytą postanowił udowodnić, że „muzyka elektroniczna może być grana na żywo i że może być pięknie śpiewana przez kobiety.” Z tego powodu na płycie usłyszeć można Melę Koteluk, Gabę Kulkę czy Iwonę Skwarek z zespołu Rebeka. Do współpracy przy albumie zaprosił też Jona Scotfielda i Tomka Mazowieckiego. To właśnie Tomek należy do regularnego składu zespołu kompozytora. Podczas koncertu będą ich wspierać specjalnie zaproszeni goście.

Pierwszy singiel płyty pt. „Katarakta” nagrany z Melą Koteluk góruje na liście przebojów Trójki, a klip do utworu ma już prawie półtora miliona wyświetleń. Koniecznie wybierzcie się do Starego Maneżu, by poczuć melancholijny klimat oldskulowej elektroniki Daniela Blooma!

Kiedy: 11 marca 2016 r., godz. 19.00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Bilety: 49 zł (przedsprzedaż do 10.03), 60 zł (w dniu koncertu).
Dostępne w sprzedaży internetowej lub w kawiarni Starego Maneżu.

Więcej informacji na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =