Wybierz się na Koniec Świata!

god-shave-the-queen-b-iext31617983Choć punk to zjawisko międzynarodowe, Polska już dawno wyróżniła się na tym tle. Stworzony na gruncie naszych punkowych osiągnięć zespół Koniec Świata, 3 marca razem z Radio Bagdad zagoszczą w Bunkrze.

15 stycznia światło dzienne ujrzał najnowszy album Końca Świata, czyli God Shave the Queen. Tę samą nazwę nosi trasa promocyjna, w ramach której odbywa się marcowy koncert. To już siódmy krążek zespołu, który pozostał wierny swojemu gatunkowi. W melodiach Końca Świata słychać dużo ska, jednak pojawia się on przy dźwiękach punkowych. Bez oporów można go zaliczyć do ligi polskich zespołów rockowych. Zespół często pojawia się na Przystanku Woodstock, wystąpił również w Jarocinie. Grał trasy z takimi zespołami jak Farben Lehre, Zabili Mi Żółwia, Happysad, Hurt czy Leniwiec.

Z kolei towarzyszący zespołowi Radio Bagdad, to trójmiejskie trio, z trzema albumami studyjnymi na koncie. Tak jak Koniec Świata, występowali na tych samych festiwalach, a nawet na Open’er Festiwal. Gatunek w jakim tworzą, to punk wymieszany z rockiem alternatywnym.

Nowy album Końca Świata zawiera 12 utworów, a “Mikorason” jest pierwszym singlem promującym.

Kiedy: 3 marca, godz. 20:00

Gdzie: Bunkier (ul. Olejarna 3, Gdańsk Główny)

Bilety: Pierwsze 50 biletów 20 zł, potem 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =