PRZEGLĄD WEEKENDOWY 5.02-7.02

 jazz jantar babskie granieSesja dobiega końca, a wraz z nią wszystkie troski odchodzą w niepamięć. Czas się odprężyć i rozluźnić. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Oto kilka propozycji na nadchodzący weekend.

PIĄTEK

Przez cały weekend, poczynając od piątku, w Klubie ŻAK (Gdańsk, al. Grunwaldzka 195/197) będzie trwał Jazz Jantar: Babskie Granie. Już po raz piąty Babskie Granie otworzy cykl koncertów Festiwalu Jazz Jantar! Będzie można usłyszeć artystki jazzowe i niekoniecznie jazzowe, ale z pewnością interesujące. W piątek na scenie klubu pojawi się piosenkarka reprezentująca poezję śpiewaną – Dominika Barabas. Następnego dnia zaprezentuje się jedna z najciekawszych basistek jazzowych młodego pokolenia, Kinga Głyk oraz piosenkarka i kompozytorka Helen Sung. Na finale Babskiego Grania zagra skrzypaczka Dominika Rusinowska z zespołem D.R.A.G. Artystki będzie można podziwiać od godziny 20.00. Bilety w przystępnej cenie – od 13 zł do 35 zł.

W klubie B90 (ul. Doki 1) natomiast, zostaną rozdane za dokonania w muzyce alternatywnej na Pomorzu DOKI 2015. Jury, składające się z dziennikarzy muzycznych Trójmiasta, przyzna nagrody artystom w ośmiu kategoriach: album, wideo, okładka, artysta, utwór, nowa twarz, bohater drugiego planu, zespół który ma najwięcej znajomych, zespół koncertowy.Ważnym punktem gali DOKÓW będzie powoływany każdego roku zespół, w skład którego wchodzić będą artyści z wielu środowisk muzycznych. Start o 19.00, a wejście 35 zł.

uniwersalna strefa naukiKolejnym cyklem jest trwająca cały weekend w Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141) Uniwersalna Strefa Nauki UG. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Warsztaty, prezentacje, doświadczenia, gry, zabawy i konkursy z nagrodami – takie atrakcje będą czekać na gości. Spotkania popularyzujące naukę, przygotowane w otwartej, interaktywnej formule są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. W programie czekają takie atrakcje, jak warsztaty malowania litografii, odbijanie linorytów, przygotowanie własnego collage’u z dzieł sztuki, ćwiczenia emisji głosu, konsultacje logopedyczne, doświadczenia chemiczne z ciekłym azotem i suchym lodem, prowadzone pod nadzorem specjalistów, pokaz robotów oraz drona. Ponadto będzie można dowiedzieć się, jak działa drukarka 3D, poznać tajemnice ekosystemów morskich i wodnych, wziąć udział w grach ekonomicznych, konkursach, a nawet przygotować wywiad radiowy. Harmonogram można znaleźć tutaj.

 

 

SOBOTA
Ostatnia sobota karnawału to ostatnia szansa, by poszaleć. Na dobry początek koncert karnawałowy Artura Andrusa w Gdyni. W Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdyni (ul. Rotterdamska 9 ), o godzinie 18.00 pojawi się wraz z zespołem, grając swoje najpopularniejsze utwory, okupujące szczyty list przebojów. Z pewnością nie zabraknie „Baby na psy”, „Piłem w Spale, spałem w Pile”czy „Królowej nadbałtyckich raf”. Koncert Artura Andrusa to gwarancja dobrej, inteligentnej zabawy. Bilety do zdobycia od 87 zł.

world music nocąZ kolei Marcin Wyrostek & Tango Corazon przygotował coś dla wszystkich trójmiejskich melomanów. W Sali Koncertowej PFK Sopot, mieszczącej się na terenie Opery Leśnej akordeonista wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego zaprezentuje autorskie kompozycje. Wywodzą się one z kręgu muzyki argentyńskiej, bałkańskiej. Nie zabraknie aranżacji inspirowanych słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską oraz filmową. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety dostępne w cenie 25/35 zł.

Sobota będzie muzycznym dniem. O godzinie 20.00, w gdańskiej Protokulturze (ul. Niterów 29B) zapraszamy na serię spotkań muzycznych „World Music Nocą”. Na koncercie zostaną zaprezentowane dźwięki muzyki świata. Premierową edycję zdominują dwa trójmiejskie zespoły. Pierwszym z nich będzie Laboratorium Pieśni – składający się z młodych, zdolnych pieśniarek, wykonujących tradycyjne pieśni ludowe. Drugim – multiinstrumentalna Annutara, eksplorująca muzyczne źródła bijące w różnych zakątkach świata. Zespoły zaprezentują swój premierowy materiał przed pomorską publicznością. Bilety – przedsprzedaż 20 zł, a dniu koncertu – 30 zł.

NIEDZIELA

andrusNiedzielne popołudnie można spędzić na różne sposoby. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zacząć od porannego treningu. Bieg 8 kilometrów po plaży w Sopocie brzmi całkiem nieźle. Spokojnie, nikt z was nie musi wstawać przed wschodem słońca… Startujemy o 11:00! Jeśli opcja sportowa nie do końca wam odpowiada to proponujemy wieczorny koncert Artura Andrusa w Filharmonii Bałtyckiej. O 18:00 znajdziecie się w zupełnie innym wymiarze. Jest to gwarancja dobrej zabawy z niezapomnianymi hitami „Trójki”. Chętnie byście się wybrali, ale nie macie z kim zostawić dzieci? To żaden problem. Od 16:30 do 19:30 w Bajkowie w Gdyni organizowany jest charytatywny bal karnawałowy. Wasze dzieci będą nie tylko pod dobrą opieką, organizator zapewnia wiele świetnych atrakcji jak, na przykład malowanie twarzy i włosów.

 

To jak? Weekend zaplanowany od A do Z?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 8 =