Wiedza dla każdego – Uniwersalna Strefa Nauki

usnWarsztaty, doświadczenia, konkursy z nagrodami – to i wiele innych atrakcji naukowych będzie podczas Uniwersalnej Strefy Nauki w Galerii Bałtyckiej od 5 do 7 lutego (piątek – niedziela). Organizatorem jest Uniwersytet Gdański.

Uniwersalna Strefa Nauki to spotkania popularyzujące naukę w sposób ciekawy i interaktywny, skierowane do wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Jest to już druga edycja zajęć, która wpisuje się w obchody 40-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

W programie zaplanowane są m.in. warsztaty z malowania litografii, odbijanie linorytów, ćwiczenia emisji głosu, konsultacje logopedyczne. Uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń chemicznych z ciekłym azotem i suchym lodem. Będzie można dowiedzieć się, jak działa drukarka 3D lub zobaczyć pokaz robotów i drona. Zajęcia będą poświęcone również bezpieczeństwu w sieci. Przewidziane są gry i konkursy z nagrodami oraz możliwość przygotowania wywiadu radiowego. Swoje stoiska będzie miał również Uniwersytet Malucha.
Kiedy: 5 – 7 lutego 2016 r. (piątek – niedziela), godz. piątek 12:30 – 19:30, sobota i niedziela 10:00 – 19:30

Gdzie: Galeria Bałtycka, poziom -1 od strony al. Grunwaldzkiej

Wstęp: bezpłatny

Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć tutaj.