[KONKURS] TSA w Parlamencie


TSA_bilet_gdaLegenda polskiej sceny rockowej – zespół TSA wystąpi 21.02 (niedziela) w gdańskim klubie Parlament! Będzie to niezwykły koncert, promujący nadchodzące reedycje ich klasycznych albumów, które podbiły serca setek tysięcy polskich fanów, podczas ich ponad 35-letniej działalności.

Zespół TSA powstał w 1979 roku w, a dwa lata później, w składzie Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak, wygrał Festiwal w Jarocinie. Zaledwie miesiąc później do grupy dołączył znany wszystkim, między innymi jako obecny juror The Voice of Poland, Marek Piekarczyk. Początek lat 80. to czas wielkiego sukcesu TSA. W tym okresie zespół sprzedał setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. Kolejne lata upływały na owocnych koncertach i nie tylko. Wydano albumy „Spunk” i „Heavy Metal World”. Grupa w latach 1987-89 występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Główną rolę zagrał Marek Piekarczyk.

W 2001 roku TSA wznowiło działalność w klasycznym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew). W 2004 roku wydano zupełnie nową płytę „Proceder”, która okazała się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Oprócz tradycyjnych albumów studyjnych, muzycy mają w swoim dorobku płytę „1981” zawierającą nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Od powrotu na scenę TSA zagrało kilkaset koncertów, również za oceanem (USA, Kanada).

Liczne nominacje (Paszport Polityki, Fryderyk), „51” na 8. miejscu Polskiego Topu Wszech Czasów Trójki, „Proceder” płytą roku, TSA zespołem nr 2 według magazynu „Teraz Rock” oraz udział w znaczących festiwalach są dowodem na to, że zespół należy do czołowych na polskiej scenie muzycznej.

Kiedy: 21 lutego (niedziela), godz. 20:00

Gdzie: Parlament, ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk

Bilety: 45 zł, 50 zł (w dniu koncertu), dostępne na biletomat.pl

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym mamy do rozdania bilet na koncert TSA! Jeśli chcesz, by trafił właśnie w Twoje ręce napisz w komentarzu który utwór z repertuaru zespołu uważasz za najlepszy i uzasadnij swój wybór. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 14 lutego, do 22:00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *