Parlament w oparach holenderskich używek

Dope D.O.D. w GdańskuNiepokorni Holendrzy ponownie zagrają dla swoich fanów znad Wisły. Dope D.O.D. w lutym pojawi się w aż sześciu polskich miastach. W ramach trasy koncertowej odwiedzi również Gdańsk. Koncert w Klubie Muzycznym Parlament zaplanowany jest na 19 lutego.

Dope D.O.D. do niedawna było hip-hopową grupą złożoną z producenta muzycznego, DJ-a oraz trzech zwariowanych, absolutnie nieszablonowych frontmanów. Jako Jay Reaper, Skits Vicious i Dopey Rotten osiągnęli ogromny sukces zaraz po opublikowaniu teledysku do numeru „What happened”, który przyniósł im rozgłos w całej Europie i USA. Tworzą rap, nie stroniąc jednak od eksperymentów z dubstepem, grimem czy cięższym gitarowym brzmieniem. Ich hardcorową stylistykę docenili m.in. Limp Bizkit, zapraszając zespół na wspólną trasę koncertową. W zeszłym roku szalona ekipa uległa jednak rozłamowi. Z powodu problemów zdrowotnych skład opuścił Dopey Rotten, który nie był w stanie nagrywać muzyki i aktywnie uczestniczyć w koncertach.

Zespół ma na koncie trzy wydane własnym nakładem płyty: „Branded”, „Da Roach” i „Master Xploder” oraz kilka EP-ek. Co ciekawe, zeszłoroczny materiał „The Ugly EP” na rynku pojawił się we współpracy z polską wytwórnią Fandango Records. To nie przypadek. Holendrzy niejednokrotnie powtarzali, że nad Wisłą czują się świetnie, a gra dla polskiej publiczności sprawia im ogromną radość. Raperzy doceniają również naszych artystów. Na ich ostatnim projekcie oprócz osobliwych pozdrowień – siema, Polska! – posłuchać mogliśmy także VNM-a, Małpę, Wuzeta czy Miuosha.

W Parlamencie usłyszymy zapewne przekrój twórczości Dope D.O.D., od największych hitów do numerów dedykowanych Polakom, jak choćby wspomniane wyżej kawałki z lokalnymi raperami. Hip-hopowcy pracują jednak nad kolejną długogrającą płytą i możemy mieć nadzieję na usłyszenie czegoś zupełnie nowego.

Gdzie: Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk, ul.Św. Ducha 2

Kiedy: 19 lutego 2016 r., godz. 19:00

Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu). Dostępne w Gdańsku: D-Store58, Fireline Skateshop Gdańsk (DH Wielki Młyn), Fat Cap (Galeria Bałtycka), Indorshop, Sopocie: Prosto Shop Sopot, Gdyni: Chrom oraz w sklepie internetowym biletomat.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziesięć =